Jarní BAHNO 2021 – 20.3., 27.3., 3.4. a 10.4.

Vážení přátelé cyklistiky a běhu,
karlovarský spolek A.M.bike pro vás v letošním roce již podvacáté připravil tradiční kultovní seriál XC závodů na úvod sezóny – Jarní Bahno.
Seriál se skládá ze čtyř závodů – tři jsou organizovány jako klasické XC závody na cca 6 km dlouhých okruzích a čtvrtým je MTB časovka na cca 15 km dlouhé trati.

Pozornější z vás si jistě všimli, že po několikaletém výpadku prvního závodu na Linhartu bude seriál znovu čtyřdílnýl. A chystáme i další změny, tou hlavní je možnost registrace na závody s možností on-line platby.
Jsme si dobře vědomi přetrvávající složité situace v oblasti pořádání sportovních aktivit. ALE NEVZDÁVÁME SE a poctivě připravujeme jubilejní DVACÁTÝ ROČNÍK této kultovní akce. Jak praví klasik – „Připrav se na nejhorší a věř v nejlepší.“

Seriál začíná v sobotu 20. března 2021 nově na koupališti Michal v Sokolově a jeho bezprostředním okolí. První závod je tentokrát v režii našich přátel ze spolku MTB KV z.s., které znáte jako pořadatele Sokolovské čtyřiadvacetihodinovky.
Pokračuje o týden později závodem na karlovarských Třech Křížích, kde na vás čeká rychlá a dynamická trať, která bude určitě vyhovovat nejvíce těm jezdcům, kteří mají rádi rovnoměrné tempo a rytmus. Dlouhé pasáže výjezdů a sjezdů budou dobrou prověrkou sil před nadcházející sezónou.
Třetí závod u Letního kina, týden na to, je jiná káva – výrazně kopcovitá trať, technicky a fyzicky náročná, určitě ukáže každému účastníkovi jak na tom po zimě je.
Charakter trasy finální Časovky je situován do bezprostředního okolí Karlových Varů a je poznamenán především členitým terénem v kopci nad Bílou skálou v lokalitě mezi obcemi Čankov a Mezirolí.

Účast běžců (i se psy) na cyklistické části není povinná, stejně jako je dobrovolná účast bikerů na části běžecké. Pořadatelé otevřeli běžeckou část ve snaze přiblížit tratě dalšímu sportovnímu odvětví, a vycházejí tím také vstříc vyznavačům obou disciplín, kteří byli v minulosti postaveni před těžkou volbu mezi dvěma termínově kolidujícími závody. Věříme, že vyznavači dobrého běhu naše úsilí ocení smysluplnou účastí, která pro nás bude signálem pro organizaci Bahna v tomto rozšířeném formátu i v následujících letech.
Společnými prvky běžecké a cyklistické části Bahna jsou termíny konání, pořadatelský servis, ale především identické lokality a tratě závodů.

Tým pořadatelů z A.M.bike a MTB KV se těší na setkání s vámi všemi po otravné zimě. Věříme, že náš seriál bude tím pravým místem pro první test výkonnosti před nadcházející sezónou pro celou rodinu, a především vhodnou příležitostí pro setkání přátel, které k sobě pojí společná záliba pohybu pomocí báječného vynálezu, zvaného kolo.

Přejeme vám všem do nastávající sezóny mastný řetěz, ostré brzdy, vítr v zádech a pevné zdraví.

Aktuální informace přinášíme na stránkách závodu.

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..