Kiwáka šitého na míru bikerů vyhrál Roman Maljanovski

Dalovice — Na osm desítek sportovců všeho věku a nejrůznějších disciplín přilákal na start už 17. ročník „lidového“ triatlonu Kiwi muž.

maljanovky
Roman Maljanovski

Potřetí se jel jako xterra na trati o objemech 500 metrů plavání, 23 km na horském kole a 3 km běhu. Trať jako by byla šitá na míru specialistům na horská kola, a ti také nakonec měli na stupních vítězů převahu. Z prvenství se radoval biker Roman Maljanovski, jezdící v dresu Gay & Lesbiens, a deset vteřin za ním projel cílem pravidelný účastník karlovarských MTB maratonů, novorolský Jan Žižka. Až třetí byl s půlminutou ztráty na vítěze veterán triatlonových závodů Martin Smolík, kterého ovšem o triumf připravila neskutečná smůla.

„Měl samozřejmě vyhrát, dlouho jel na čele závodu a v Ruprechtově už měl víc jak dvě minuty k dobru, jenže u Velkého Rybníka ho omylem poslali, nevím, jestli pořadatelé, nebo diváci, na trať ostrovské xterry a z obrovského náskoku byla rázem velká ztráta. Závěrečný běh pak byl příliš krátký na to, aby s tím mohl udělat něco víc, než co stihl,“ litoval Smolíkovy zmařené šance předseda krajského svazu triatlonu Oldřich Dvořák, který závod sledoval přímo na trati.

Společný závod žen vyhrála Jana Štíplová v dresu karlovarského Triatletu, která na Rolavě vyplavala jako vůbec první a na kole a v běhu pak před sebe pustila jen devět chlapů.

Výsledky Kiwi X-terra Dalovice

(0,5, 23, 3)
Muži Profi: 1. Roman Maljanovski (Gay & Lesbiens) 1:17:08, 2. Martin Smolík (Slavia KV) 1:17:39, 3. František Klingora (AC Start) 1:18:20
Muži Hobby: 1. Jan Žižka (Nová Role) 1:17:18, 2. Petr Ocetník (Hájek) 1:20:02, 3. Bohdan Hofreiter (ACES Team) 1:20:18
Ženy: 1. Jana Štíplová (Triatlet) 1:22:55, 2. Jana Hynková (Gay & Lesbiens) 1:28:42, 3. Irena Šípová (ACES Team) 1:32:43
Dokončilo 67 závodníků (závod byl vypsán jako veřejný a záleželo na každém účastníkovi, do které kategorie se přihlásí; kategorie žen byly sloučeny).

Zvláštní ceny

Nejmladší účastník: Jan Matoušek (1992, v celkovém pořadí 27. v čase 1:29:20)
Nejstarší účastník: Jaroslav Nežádal (1943, v celkovém pořadí 66. v čase 2:09:59)
Kiwi muž Dalovic: Karel Vošta (1:26:34)
Kiwi žena Dalovic: Zdenka Štýbrová (1:55:18)
Miss Kiwi: Petra Voráčková z Nových Hamrů
a Missák Kiwi: Oťas Šimánek z Božího Daru