Budou cyklisté v lese sbírat pokuty?

Velké množství stížností vyvolala aktuální reklamní kampaň společnosti Lesy ČR s.p. Předmětem nespokojenosti je část sloganu „jízda [na kole lesem] mimo cyklostezku provětrá vaši peněženku“. Mnoho cyklistů se proto díky reklamě obává, že jakmile vjedou na běžnou lesní cestu, která není přímo označena jako cyklostezka, budou nyní pokutování. Přitom zákon cyklistům dovoluje pohybovat se po všech lesních cestách, ne pouze po vyznačených cyklostezkách.

budou-cykliste-v-lese-sbirat-pokuty

Na problematickou reklamu upozornila Česká Mountainbiková Asociace (ČeMBA), která hájí zájmy českých terénních cyklistů. Ta si také nechala vypracovat právní rozbor, který potvrzuje, že inzerát není v souladu se zákonem. Z tohoto důvodu se inzerátem již zabývá také Rada pro reklamu.

Pracovníci odboru marketingu a PR Lesů ČR pochybení odmítají a vysvětlují, že reklama je „upozornění, že není možné jezdit, kudy člověka napadne.“

S ním ovšem nesouhlasí Česká Mountainbiková Asociace, která upozorňuje: „Inzerát je matoucí a nemá oporu v zákoně. Cyklisté by se jím neměli nechat vystrašit. Pokud budou jezdit po lesních cestách i stezkách, ať jsou značené nebo ne, nehrozí jim žádný postih.“

PDF tiskové zprávy naleznete zde.

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..