Český pohár horských kol – sjezd

„Motorola Downhill MTB CUP 2005“
3. závod, neděle 17.7. 2005 – Boží Dar, Klínovec

Čistokrevný adrenalin, odvaha, rychlost, napětí a dramatické momenty….
Jezdec proti sjezdové trati, která jeho každou chybu tvrdě trestá…
Umění jezdců, které si zaslouží oprávněný obdiv…
Frajeři vostrý jako břitva, speciální sjezdové stroje poháněné lidskou energií…
To vše je Downhill – extrémní disciplína na horských kolech.

cesky-pohar-horskych-kol-sjezd

Přijďte na vlastní kůži zažít adrenalin třetího downhillového závodu a Mistrovství ČR, který se koná v neděli 17.7. v Božím Daru na Klínovci – „Motorola Downhill MTB CUP 2005“!!!

Krušnohorský Klínovec alias Boží Dar patří k domácím sjezdovým klasikám. Zdejší trať splňuje přísná evropská i světová měřítka a je výzvou pro všechny, kteří to na kole z kopce dolů umějí. Mistrovství republiky se sem znovu vrací po dvou letech. Zdejší trať je baštou Michala Marošiho, mistrovský titul zde získal v letech 2001 a 2003. Letos se určitě pokusí svůj úspěch z předchozích let zopakovat – tím spíš, že se opět pojede o mistrovský dres, který mu loni sebral další šampion této disciplíny Adam Vágner. O vítězství se také pokusí i další známá jména borců kategorie Elita – Hynčica (vítěz 2. závodu ve Špindlerově Mlýně), Polc, Charvát či Matúš. Zřejmě pouze v pozici diváka bude bohužel skvělý jezdec Kamil Tatarkovič, který měl 2.7. na SP v DH a 4X v Santa Catherině v Brazílii nepříjemný pád a tak se místo závodění musí podrobit léčení získaného zranění (jeho účast na MS je však stále reálná).

Za pozornost a obdiv jistě stojí také zajímavé souboje odvážných amazonek na sjezdových strojích v kategorii Ženy – vítězka prvních dvou závodů Katarina Šišková bude odolávat atakům svých stále se zlepšujících soupeřek – Heleně Boškové (NORCOBIKES), Bohdaně Půlpánové (SCOTT-THULE) či Elišce Sudkové (Haro Tioga) a dalších… Kořením každého sjezdového závodu horských kol jsou nelítostné souboje jezdcůkategorií Junioři, Masters či Hobby, a velký obdiv si zasluhují krotitelé zdivočelých kol s pevnými rámy – loňské novinky kategorie Hardtail.

Na jezdce čeká náročná trať o délce 2665 m s převýšením 470 m – jedná se tedy o velmi rychlý sjezd. Start je na horní stanici lanovky ve výšce 1230 m n. m., tedy jen 14 výškových metrů pod vrcholem Klínovce, nejvyšší hory Krušných hor. Cíl se nachází na parkovišti u spodní stanice sedačkové lanovky. Velmi technicky náročná trať vede převážně po sjezdovce jižního svahu a po lesních cestách Klínovce.

Boží Dar – Klínovec se nachází 145 km od Prahy, 27 km od Karlových Varů a 10 km od Jáchymova. Vlastní trať závodu je tři kilometry od centra obce Boží Dar, které je nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě.

Propozice závodů: www.mtbs.cz

Časový rozpis Motorola Downhill MTB CUP 2005:

Sobota:
9:00-12:00 volný trénink na vlastní nebezpečí bez pořadatelského zajištění
12:00–13:00 schválení tratě závodu hl. rozhodčím a technickým delegátem
13:00–19:00 volný trénink na vlastní nebezpečí bez pořadatelského zajištění
19:00-20:00 registrace, přihlášky
20:00 schůzka s manažery týmů a závodníky
Neděle:
8:00-8.30 kancelář závodu – vydávání startovních čísel
9.00-10:30 povinný trénink pro všechny kategorie
11:00 start semifinále
14:00 start finále
16:45 vyhlášení výsledků všech kategorií
Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..