Maroši předjel soupeře po zdi

Michal Maroši patří v pětatřiceti letech k legendám českých adrenalinových disciplín na horských kolech. A nyní si připsal další famózní zářez. Během fourcrossového závodu v Jablonci nad Nisou nejprve spadl po frajeřině, ale pak soupeře předjel neskutečným způsobem – profrčel zatáčku po zdi nad jejich hlavami.

Michal Maroši

Michal Maroši

Neuvěřitelný kousek předvedl Maroši už v rozjížďce závodu ProTour ve fourcrossu. Tento prestižní seriál se jel o víkendu poprvé v Česku v Jablonci nad Nisou.
Maroši v rozjížďce s Maďarem Tamasem Tarrem a dalším domácím jezdcem Jonášem Stehlíkem jasně vedl. Během jednoho skoku předvedl nebezpečnou parádičku a upadl. Zvedl se a začal soupeře pronásledovat.
Když míjeli v ostré zatáčce velkou zeď, na níž bylo vymalované logo závodu, rozhodl se Maroši pro riskantní a nevídaný kousek. Ve velké rychlosti se odrazil, soupeřům po zdi prolétl nad hlavou a dostal se do vedení, které už nepustil.
Soupeřům nezbylo, než si v cíli klepat na čelo a mocně gratulovat.

Maroši, známý pod přezdívkou Marosana, rozjel svou jízdu v Jablonci nad Nisou velmi dobře. Po krátké chvíli vedl před ostatními dvěma jezdci s velkým náskokem, proto se rozhodl předvést na jednom skoku něco navíc.

„Chtěl jsem divákům něco ukázat, ale dopadové plochy byly kvůli vedru suché a prašné. Dopadl jsem nakřivo, takže se mi vycvakl pedál a už jsem letěl. Když člověk spadne na takhle velkém skoku, je to velká ztráta,“ hodnotil nepovedený trik Maroši.

„Nejdřív jsem se bál, jestli kolo ten pád vydrželo. Ale měl jsem jenom ohnuté brzdy, což je v pohodě. Navíc jsem byl vyhecovaný, takže jsem zkusil soupeře dohnat. Až pak jsem zjistil, že mám odřeniny na celém těle a trochu naražená žebra,“ vyprávěl Marosana.

Dva vedoucí závodníky dojel stíhací jízdou v další části trati. Ten nejlepší kousek si nechal do pravoúhlé zatáčky, kde byla v oblouku nachystána vysoká dřevěná zeď. Maroši na ni naskočil a předvedl trik zvaný wallride. Oba soupeře předjel.

„Byl to devadesátistupňový trik a naskakovalo se na něj ze vzduchu po skoku, možná proto si na něj ostatní dva jezdci netroufli. Neplánoval jsem jet takhle, ale risknul jsem to a vyšlo to. Byly však mezi námi centimetry. Kdyby kluci nejeli tak dole, asi bych zahazoval kolo a skončil u někoho na zádech,“ usmíval se biker.

Odvážný manévr Marošimu přinesl návrat na první místo, které si udržel až do konce jízdy. „Byl to nádherný pocit, diváci se také ukázali, byli pořádně slyšet. Mělo to snad největší ohlas za celý den,“ dodal závodník.

Ačkoliv byl Marosana v této jízdě první, celkově skončil na jedenáctém místě. „Měl jsem na víc, ale bohužel se mi nepovedlo čtvrtfinále, ztratil jsem už na začátku. Ale ten wallride mi udělal radost,“ uzavřel Maroši.

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..