Muž přijel vyloupit poštu na kole

Pobočku České pošty v Plzni – Božkově přepadl v úterý odpoledne neznámý lupič. Podle svědků přijel k poště na jízdním kole, na kterém i odjel s lupem. Na pokladní si vynutil několik desítek tisíc korun.

14.2. 2006 20:10
PLZEŇ – „Neřekl ani slovo, jen prostrčil otvorem v přepážce papírek s výzvou, aby mu žena dala peníze,“ řekl šéf plzeňských kriminalistů Josef Chyba. Přepadení trvalo jen pár desítek vteřin.
„Pokladní zmáčkla nohou tísňový spínač v podlaze. Policisté byli na místě do tří minut. Lupič už ale byl pryč,“ dodal Chyba.
Pachatel byl asi 185 centimetrů vysoký okolo 30let. Na sobě měl tříčtvrteční kabát a zimního kulicha naraženého těsně nad oči. Pohyboval se na zeleném kole.

Co na to redakce?

Mám za to, že popis pachatele (a především jeho stroje) je natolik jednoznačný, že se jistě najde dostatečně loajální čtenář, pro kterého bude hračkou popisovaného zlotřilce identifikovat. Jen je trochu zbytečná ta věc s kulichem – to dá rozum, že v tomhle nečase se s lebkou „naholo“ bikovat nedá, žejo.

Nechci nikterak obhajovat trestnou činnost, jen se prostě dovedu vcítit do reklamou masírovaného, frustrovaného vyznavače cyklistiky, kterému tváří v tvář MTB katalogům pro rok 2006 sepnulo, že dosud našetřený obnos bude nutno navýšit právě o těch zmíněných „několik desítek tisíc korun“, chce-li si pořídit poslední model fúla nejmenované značky.

Vzkaz policistům: Nebuďte naivkové – za tři minuty je středně trénovaný cyklista v úplně jiném časovém pásmu, zvláště je-li poháněn vyplaveným adrenalinem! Jak vám buchta od přepážky řekne „lupič na kole“, nemá snad ani cenu vyjíždět k případu.

Á propos – odkdy je popsaný papírek roven zbrani, kterou se klasický lupič obvykle dožaduje splnění svých požadavků? Šmarjápanno, to bychom šli za chvíli všichni bručet za předložení faktury obchodnímu partnerovi 🙂

muz-prijel-vyloupit-postu-na-kole

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..