Poslanci smetli návrh na jedno pivo za řídítky

Sněmovna ve středu odmítla návrh lidoveckého poslance Jiřího Junka, aby policisté u cyklistů tolerovali 0,5 promile alkoholu.

„Všude stavíme za velké peníze cyklostezky, což je hlavně věc relaxace. Všude okolo je občerstvení, každý počítá s tím, že se občerství. Na druhou stranu, když si někdo dá k jízdě na kole jedno dvě piva, tak mu hrozí sankce, která není úplně zanedbatelná,“ řekl Jiří Junek, autor návrhu na toleranci alkoholu u cyklistů.

Reflexní chodci

Poslanci naopak souhlasili s jedním z klíčových bodů tzv. silničního zákona, který zavádí pro chodce povinnost mít na sobě reflexní prvky, pokud se budou v noci nebo za snížené viditelnosti pohybovat na silnicích mimo obec.

Ministr dopravy Dan Ťok uvedl, že cílem není zavádět další povinnost, díky které budou smět policisté šikanovat lidi, ale má to zabránit vysokému počtu mrtvých chodců.

[totalpoll id=“5944″]

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..