Víte, kolik piv si můžete dát na kole a kolik na kolečkových bruslích?

Výlet na kolech a odpočinek na zahrádce u restaurace s vychlazeným pivkem? Dokonalý odpočinek, ale pozor, může se vám pěkně prodražit. Jak je to s konzumací tradičního českého nápoje při jízdě na kole, či na kolečkových bruslích? A co se stane, když policistům nadýcháte promile?

Nulová tolerance. Tímto pravidlem se řídí policisté při kontrolách alkoholu v dechu (nebo v krvi) u cyklistů. Pivko na osvěžení při cyklistickém výletu by se vám mohlo výrazně prodražit. Pokud nadýcháte do jednoho promile, je to sice „jen“ přestupek, ovšem budete muset sáhnout do své peněženky pěkně hluboko. Čeká vás pokuta od 10 do 20 tisíc korun.

Nad jedno promile může jít už o trestný čin, kdy vám hrozí sankce mezi 25 a 50 tisíci korun. Policie ale tuto hranici přesně nedodržuje, dbá především na to, zda neohrožujete bezpečnost provozu.

Pokud při jízdě z kola spadnete, způsobíte si zranění, jste v pracovní neschopnosti a při nehodě jste měli v sobě nějaký alkohol, může vás to stát další peníze. Můžete přijít o nemocenskou, zkrátí se vám až o polovinu. O nemocenskou totiž můžete přijít i v případě, že jste byli pod vlivem alkoholu, a přitom sami úraz nezavinili.

Jak je to s kolečkovými bruslemi?

Bruslaře berou zákony jako chodce. Holdovat vínu a pivu tedy při jízdě na in-linech můžete, musíte si ale zase dát pozor na zranění ostatních lidí, což třeba platí na rušných cyklostezkách, na nichž bruslaři často jezdí, nebo v centrech měst. Alkohol si můžete v klidu podle českých zákonů popřát i na motorizovaných dvoukolkách Segway. Vzhledem k jejich váze (může mít i 50 kg) si ale musíte dát extrémní pozor, abyste někoho následně nezranili.

Zdroj: Mediafax
Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

1 komentář u „Víte, kolik piv si můžete dát na kole a kolik na kolečkových bruslích?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..