Vyskákal 715 schodů na jednokolce a je rekordmanem

V Brně padl v pondělí rekord, třicetiletý muž vyskákal na jednokolce 715 schodů v nejvyšší tuzemské budově. Nahoře nad střechou v kovové kleci potom rekordman Petr Beneš pokřtil nové vydání Guinnessovy knihy rekordů. Letos otevřený AZ Tower v Brně je nejvyšší budovou v ČR, měří zhruba 110 metrů a tím si také vysloužil nový zápis do knihy.

vyskakal-715-schodu-na-jednokolce-a-je-rekordmanem01

Beneš skákal z druhého podzemního podlaží, nejtěžší byla část schodiště úplně nahoře.
„Petr Beneš schodiště vyskákal za 27 minut a 49 vteřin, cestou se dvakrát dotknul země. V budově je 615 schodů betonových, zbytek tvoří kovové schodiště, které bylo velmi obtížné na jednokolce vyskákat,“ řekl Miroslav Marek z agentury Dobrý den, která české rekordy registruje.. Dnešní rekord není Benešův první, na jednokolce už jich zdolal více.

V pondělí pokřtěné vydání Guinnessovy knihy rekordů je a lot of video poker tips podle Marka zvláštní tím, že u každého rekordu je uvedený speciální QR kód, pomocí kterého si lidé mohou do mobilů či tabletů stáhnout speciální program. „Když se potom na obrázek v knize dívají skrz čtečku, obraz obživne, začne se hýbat, vydávat zvuky a vystoupí z knihy,“ popsal muž.

Rekord vyskákání schodů v AZ Tower na jednokolce není jediným brněnským rekordem, podle informací agentury Dobrý den jich lidé pokořili více než 100. „Vybavil se mi například brněnský kreslíř Lubomír Vaněk, který za tři hodiny nakreslil více než 382 portrétů návštěvníků našeho festivalu. Vychází to na přibližně 20 vteřin na jeden portrét a ti lidé si navíc byli podobní,“ řekl Marek.

[jwplayer mediaid=“2618″]

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..