XSTREAM bojoval v rakouských Dolomitech

Prestižní štafetový závod Red Bull Dolomitenmann se jel o uplynulém víkendu již podevatenácté v historii v horském městečku Lienz. Zvítězil Italsko-rakouský tým Red Bull s výborným bikerem Rolandem Stauderem ve své sestavě. Český tým XSTREAM Racing 1 skončil na 10. místě mezi amatéry a porazil tak drtivou většinu všech zúčastněných štafet.

XSTREAM bojoval v rakouských Dolomitech

Dolomitenmann se skládá ze čtyř disciplin. Úvodní běh po příkrém svahu absolvoval nejrychleji ze všech 106 účastníků český lyžař Jiří Magál, ten reprezentoval tým Fackelmann. Borci z Red Bullu, kteří byli již od startu hlavními favority, ztráceli něco málo přes minutu. Také mezi amatéry se vedlo Čechům, za XSTREAM Racing Team 1 nastoupil Tomáš Krutský, který doběhl na vrchol k předávce na paragliding se ztrátou šestnácti minut.

V další části závodu nesli štafetové kolíky letci na paraglidech. Do vedení se dostal favorizovaný Red Bull, Fackelmann nabral ztrátu a přeskočil je i tým Škoda Auto, za které letěl Jan Škrabálek. Michal Krysta z XSTREAM Teamu se po problémech propadl do hloubi závodního pole a ztratil více než 6 minut. Potvrdilo se, že při Dolomitenmannu rozhodují hlavně letci, Michalovou chybou již nebyla šance bojovat o medaile, které do té doby byly velmi blízko.

Třetí a nejvyrovnanější disciplínou bývá kajak, do kterého nasadil tým Škoda velkého favorita Kamila Mrůzka, ale Red Bull si vedení držel díky výbornému Rakušanovi Heroldu Hudetzovi. Za XSTREAM pádloval v divokých peřejích Ondra Zeman, který obsadil slušné 13. místo mezi amatéry.

XSTREAM Racing bohužel nasbíral během úvodních třech disciplín ztrátu 45 minut, kterou nemohl v závěrečné cyklistice dotáhnout ani výborný Jan Hruška, který byl největší hvězdou v jeho sestavě. Nejrychleji nakonec na horském kole jel Ital Pallhuber, který dopomohl své sestavě Robotunits k druhému místu. Roland Stauder potvrdil vítězství Red Bullu a třetí místo vybojoval pro Škodu Němec Bresser.

XSTREAM Racing Team 1 se nakonec s časem 4:46:20 umístil na 10. místě mezi amatéry a dokončil jako 6. tým mezi všemi českými účastníky. Na 23. místě skončil XSTREAM racing 2 a 53. byl XSTREAM Racing 3. Po minulém roce, kdy se XSTREAM Team umístil na 5. místě mezi amatéry to letos bylo lehké zklamání, které se tým bude snažit napravit na jubilejním 20. ročníku Dolomitenmanna již za rok v kategorii profesionálních týmů.

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..