XTERRA V BÍLÝCH KARPATECH

Na úpatí Bílých Karpat se v sobotu (16.7.) rozjede další, již šestý, díl seriálu BRAVE XTERRA CZECH TOUR 2005. Ve slovenské Skalici se pojede závod Českého poháru v terénním triatlonu podruhé. 
Pouze několik kilometrů od českého Hodonína je krásné historické město Skalica a příměstská rekreačně-turistická oblast Zlatnícka dolina, kde bude u přírodního koupaliště centrum závodu s druhým depem a cílem. Oproti roku 2004 byla trať lehce pozměněna. Vloni se plavalo v padesátimetrovém bazénu, ale tentokrát se bude startovat na přehradě Kostolnica, která je vzdálená 3 km od areálu koupaliště.

Poplave se 1 kilometr rozdělený na dva okruhy. Na horských kolech závodníci absolvují čtyři náročné okruhy v lesích Bílých Karpat, které obsahují všechny prvky off-road závodu – rychlé, technické úseky, prudké výjezdy a sjezdy. Celkem se na horském kole pojede 23 kilometrů. Závěrečný běh má podobný profil jako cyklistika, běží se 8 kilometrů.

Loňské zaváhání chce napravit vedoucí muž BRAVE XTERRA CZECH TOUR Jan Kubíček. Tenkrát si v autě zapomněl startovní číslo a musel se pro něho po kole vracet, tím přišel o vítězství, které bral František Žilák. Výzva to bude i pro Petera Hertla, který závod pořádá, také by ho rád sám vyhrál. Mezi ženami vloni vyhrála Eva Skalníková, ale dobře má našlápnuto i Kamila Bulířová, která byla minulý týden 11. na světovém poháru v Rakousku.

Start závodu, který je mistrovstvím Slovenska v terénním triatlonu, je plánován na 14:00, ale už od 10:30 je připraven doprovodný program v podobě závodu štafet a lehčí varianty XTERRY pro začátečníky.

Více na www.xterra.cz a www.h-triathlon.sk.

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..