Za cyklisty bojuje nová asociace, nalákala i cykloposlance

Za cyklisty na silnicích a ve městech začala bojovat nová Asociace cykloměst. Do programu se zapojilo zatím 22 měst z celé republiky. Cyklisté by se v nich postupně měli zbavit veškerých překážek, které jim brání při plynulé jízdě například do zaměstnání.

za-cyklisty-bojuje-nova-asociace-nalakala-i-cykloposlance

Do projektu se zapojil například Třinec nebo Olomouc. V Olomouci zmapovali metropoli na kolech samotní úředníci. Setkali se díky tomu s nejednou absurditou. „Cyklostezka nám najednou končí a nikam nepokračuje, přitom zde projede až 800 cyklistů za den,“ popsal jeden z nedostatků cyklokoordinátor města Stanislav Losert.

Podle zástupců nové instituce musí politici, motoristé nebo developeři začít o cyklodopravě přemýšlet jinak. Změnit pohled na cyklisty by mohli třeba i policisté. Jako příklad uvádí asociace jednosměrné ulice, kde by podle ní mohli cyklisté běžně jezdit v obou směrech.

Asociace kvůli propagaci oslovila i PR agentury. Do svých řad nalákala i takzvané cykloposlance napříč všemi stranami, kteří by ji měli pomoci s prosazováním legislativních změn.

[jwplayer player=“1″ mediaid=“2614″]

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..