Zdravím všechny přátele horských kol!

Zima v plném rozpuku, to je pro každého pořadatele bikemaratonu období vrcholného nasazení a pilné práce. Ani pořadatelé Karlovarského AM bikemaratonu nezalezli do nor a makaj‘ na plný pecky.
Rok 2005 byl pro náš závod v mnohém zlomový, kvůli vichřici a polomům jsme byli nuceni opustit tradiční trať na vrcholky Krušných Hor a vzít zavděk opravdu narychlo „spíchnutou“ trasou v lázeňských lesích okolo Karlových Var. Každý z nás dal do placu své oblíbené kousky a výsledek nás všechny překvapil – nová trasa se většině zúčastněných velice zamlouvala. Ohlasy byly takové, že jsme se rozhodli uspořádat další ročník opět v lázeňských lesích. Několika drobným opravám se nevyhneme, ale věřím, že půjde o změny k lepšímu.
Protože máme své město rádi, rozhodli jsme se, že se o jeho krásy rozdělíme se všemi, kdo na náš závod přijedou. V sobotu 19. srpna v 10:00 hodin vyjedeme z tradičního místa startu, atletického stadionu v Tuhnicích, poklidnou jízdou a za doprovodu policejních vozidel projedeme lázeňským centrem Karlových Var a na Divadelním náměstí se nařadíme k ostrému startu. Ten po troše slávy proběhne v 11 hodin pro všechny trasy a kategorie najednou. Věřte, že je jen málo závodů, které startují v hezčím prostředí. Po 9 km se trasa napojí na okruh, po kterém probíhal závod již v loňském roce. Další úpravy jsou především o ubrání asfaltových úseků, na charakter trasy nebudou mít zásadní vliv. Cíl bude shodný s předchozím rokem, tedy na atletickém stadionu v Tuhnicích.
Věřím, že nabídka tří tras (50,70 a 100 km) umožní každému zvolit tu správnou, aby měl ze závodu jen ten nejlepší pocit. O spokojenost závodníků se budou starat posádky tří občerstvovacích stanic, u každé z nich bude též technický servis a pro případ zdravotních potíží i zdravotnice a masérka; věřím že užitečnou novinkou bude možnost nechat si vyčistit brýle na každém z těchto stanovišť.
Za celý pořadatelský tým se nesmírně těším na 19. srpen, kdy vás všechny přivítáme v kouzelném prostředí našeho města a jeho okolí na závodě, který vám určitě přinese jenom radost.
Pro celý rok 2006 vám všem přeji co nejméně potíží technických, zdravotních i osobních, aby vás doma měli rádi, i když je váš koníček náročný časově i finančně, ať vás forma překvapí vždy jen mile a vůbec vám přeji všechno pro to, aby jste mohli 19. srpna s chutí nastoupit na start našeho závodu.

Michal Prokop
ředitel Karlovarského AM bikemaratonu

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..