Radek Krummer vyjel evropský bronz

KARLOVY VARY – Velice úspěšně si vedli cyklisté Karlovarska na Mistrovství Evropy Masters v silniční cyklistice, hned první den šampionátu jim vynesl medaili.

krummer
Radoslav Krummer (na stupních vítězů uprostřed; ilustrační foto).

Úvodním závodem šampionátu, který se koná ve Žďáru nad Sázavou, byla čtvrteční časovka jednotlivců. Na mírně zvlněné trati z Nového Veselí do Bohdalova a zpět si pro bronzovou medaili v kategorii mužů 50-54 let dojel Radek Krummer, když trať dlouhou 19,7 km zvládl za 26:48,67 minuty a na vítězného Rakušana Jense Mateyku ztrácel jen necelých 19 vteřin. Těsně pod bednou na 4. místě skončil v čase 27:10,06 sokolovský Ludvík Killinger.

V dalších kategoriích už to sice nebylo tak slavné, ale taky žádný propadák. V kategorii 40-44 let dojel Martin Růžička v čase 27:32,59 na pěkném 11. místě, v kategorii 30-39 let byl Ludvík Killinger 18. a v kategorii 55-59 let obsadil Karel Rouča 22. místo.

Radek Krummer se pak dokázal prosadit i v pátečním silničním závodě jednotlivců na 81 km. V závěrečném spurtu sedmičlenné skupiny, která projela cílem se ztrátou 58 vteřin na vítězného Portugalce Tito Timotea, vybojoval velmi pěkné 6. místo. Timoteo si v kopcovitém terénu Vysočiny dojel pro evropské zlato v čase 2:08:39 průměrnou rychlostí 37,92 km/hod., sedmička stíhačů, ve které byl i Krummer, zajela čas 2:09:37 a Ludvík Killinger profrčel cílem v čase 2:15:03 na 27. místě. Silniční závod na 81 km byl vypsán pro kategorie mužů od 45 do 59 let, přihlášeno bylo 174 cyklistů a cílem jich projelo 122. Nejpočetnější kategorií byli muži od 50 do 54 let, kterých bylo v cíli klasifikováno rovných 50.