ČEZ Karlovy Vary za sluníčka a doprovodu stovek úsměvů

Devátý závod seriálu Prima CUP zavítal do Karlových Varů, kde si účastníci užili tři trasy kolem známého lázeňského města.

Závod ČEZ Karlovy Vary byl zařazen v prestižní nejvyšší domácí soutěži Škoda Auto Český pohár v maratonu, díky čemuž se na startu sešla česká elitní špička včetně stovek amatérských cyklistů a hobby jezdců.

Všechny tři trasy o délkách 65, 40 a 20 kilometrů provedly účastníky krásami a dominantami tohoto proslulého lázeňského města, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Sobotní déšť od ranních hodin skrápěl Karlovy Vary. Vytrvalý déšť však ke startu dětských kategorií odezněl a v poledne vítalo Karlovy Vary příjemné sluníčko, které vykouzlilo úsměv na tváři nejen účastníkům.

Start z centra Divadelního náměstí byl v Karlových Varech dominantou závodu a ten také přivítal nespočet diváků a fanoušků. Cyklisty před startem navíc namotivovala bubenická kapela z německého města Plavno, která svým vystoupením zpříjemnila prostor startu i blízkého okolí.

Domácí závod nevynechali ani členové extraligového volejbalového klubu v Karlových Varech. Za VK ČEZ Karlovarsko se na start trasy o délce 20 kilometrů postavil Patrik Lamanec a Jakub Salon.

Na nejdelší trase byl nejrychlejší Karel Hník (D2Mont Merida Cycling Team), který ve finiši najel více jak minutu a půl na několika násobného vítěze seriálu Filipa Adela (Superior Team). Třetí místo obsadil se ztrátou 3:26 mladý Ondřej Rakus (Head Pro Team Opava).

Mezi ženami zvládla trať nejrychleji Aneta Hovorková v barvách D2Mont Merida Cycling Team. Druhé místo obsadila Michaela Matoušková (BTK Eurobike Praha) a třetí Andrea Maťhová (Ghost team).

Na střední trase o délce 40 kilometrů projel cílem nejrychleji Tomáš Rubáč a Evelína Šedivá (Elimon Bicykl Team Ústí nad Labem). Na céčkové trase o vzdálenosti 20 kilometrů zvítězili Ondřej Klimeček (Rexonix Kovo Praha) a Barbora Famfulíková (Cykloklub Jičín).

Seriál Prima CUP pokračuje 16. září závodem ČEZ Harrachov a nejen tam se můžete těšit na bohatou tombolu, kde je hlavní cenou voucher na pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu Dvorana v Karlových Varech.

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.