Přeskočit na obsah

Karlovarská premiéra MASIVu se vydařila

Třetí etapa Karlovarská výzva nechala závodníky vydechnout po masivní čtvrteční – měřila 42 kilometrů a měla 1 400 výškových metrů. Startovalo se v samém centru lázeňského města na třídě T. G. Masaryka a kilometr po startu míjeli slavnou Becherovu vilu. Nejlepší dvojice tak byla v cíli v čase 1:50, všichni účastníci se zároveň vlezli do časového limitu. Na Masivu bojuje dál 62 z původních 66 týmů.

„Po pi** dobrý závod,“ říká jeden ze slovenských zákazníků.

„Nejlepší trailová trať, kterou jsem kdy jel. Jednoznačně,“ přidává se německý.

„Tenhle závod si zaslouží, aby se o něm mluvilo po celém světě. Nejde jen o bajkování, které bylo skvělé, ale také parádní atmosféru ve vlaku,“ zakončuje borec z Dánska.

„Každý den máme nohy lepší a dneska se nám jelo skvěle. Pořád chceme vyhrát, i když ztráta je velká. Ještě si necháváme malou rezervu, totálně na krev pojedeme až poslední etapu,“ říkal Michal Bubílek, jehož se Strožem v první etapě zbrzdily technické problémy a ztratili 45 minut. Poprvé problémy naopak postihly vedoucí borce z juniorského týmu ČS Specialized – do poloviny dnešní etapy měli ztrátu na Bubílka se Strožem jen minutu, pak ale přetrhli řetěz a opravy znamenaly časovou ztrátu 9 minut v cíli.

Mezi ženami druhé vítězství přidaly Vendula Kuntová a Lenka Fridrichová (Ghost Team) a upevnily si celkové vedení ve své kategorii. V kategorii Masters dnes vyhráli bikeboard.at (Laurenz Scheiblauer, René Reidinger ), celkově vedou Czech Tallboys (Štěpán Trmata, Aleš Novák). Dánský Team Viborg (Damgaard Henrik, Andersen Morten Brondum ) vyhrál dnes i celkově vede kategorii Grand Master. Vítězství obhájili v mixech PUNK, PLEASURE AND PAIN!!! (Petra Jirků, Filip Hegner).

Fotogalerie

Výsledky etapy

V sobotu Masiv zakončí čtvrtá etapa na Šumavě, která má start i cíl v Nýrsku. Na závodníky čeká 55 km a 2 320 výškových metrů. Časový limit je 6,5 hodiny. Na Šumavu pojede speciálně vypravený vlak se 12 vagóny přes tři a půl hodiny.

Loading

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top