Karlovarský AM Bikemaraton Škoda Auto již za týden!

Seriál závodů Kolo pro život již letos zavítal na jedenáct míst po celé České republice. Další jeho zastávkou je západočeské lázeňské město Karlovy Vary, kde se v sobotu 20. 8. pojede již 12. ročník Karlovarského AM Bikemaratonu Škoda Auto.

Pořadatelé ze sdružení A.M.bike no limits Karlovy Vary přichystali pro závodníky řadu novinek, s kterými vás seznámí ředitel závodu Michal Metelka:

„Nejzásadnější změnou oproti loňskému ročníku je přesun místa prezentace, startu a cíle. Jako místo startu bylo zvoleno jedna z nejatraktivnějších lokalit K. Varů – Třída T. G. Masaryka, nacházející se nedaleko filmovými festivaly proslulého hotelu Thermal v samém centru města. Start je od místa prezentace na stadionu Závodu míru vzdálen dva kilometry. Tento úsek bude přehledně označen tak, aby v krátké době byli závodníci na start zavedeni bezpečně a bez omezení, daných stávajícím dopravním značením. Prezentace a cíl závodu jsou staronově přesunuty do areálu stadionu Závodu Míru v těsném sousedství nové KV Areny. Stadion disponuje velkým fotbalovým hřištěm s přilehlými travnatými plochami, tartanovým oválem, tělocvičnou, částečně krytou tribunou, restaurací a zahradní restaurací. Parkování je možné buď v těsné blízkosti stadionu, nebo na nedaleko vzdáleném parkovišti obchodního centra Varyáda.“

22U183n6W002F833u171a007

Trasy závodu v délkách 17, 55 a 95 km jsou vedeny nejkrásnějšími zákoutími lázeňský lesů a bezprostředního okolí Karlových Varů. Zdejší terény se vyznačují pestrostí povrchů, výrazným převýšením, náročnou dynamičností a romantickými, dech beroucími panoramaty. Na své si přijdou jak elitní profesionální bikeři, tak amatérští cyklisté, holdující rekreační jízdě. Start je v 12:00 na Masarykově třídě, která svou lázeňskou atmosférou určitě napomůže snížit předstartovní horečku.

t1

Kvůli přesunutí místa startu a cíle došlo i k drobným úpravám tratí. Jejich stavitel „chorý mozek“ Daniel Danielčák je popisuje takto:

„Délky, charakter a naprostou většinu lokace tras se v porovnání s minulým ročníkem podařilo zachovat, pouze převýšení zaznamenalo mírný nárůst. Ze změn, které si vynutila situace v roce 2010, chceme rozhodně zachovat přejezd brodu u tenisových kurtů na 30. kilometru. Na 35. kilometr chceme přidat průjezd kolem rozhledny Diana – jedné z dominant Karlových Varů. Tu jsme v minulosti objížděli s ohledem na provoz lanovky. Po kladných ohlasech jsme pro doprovod účastníků letos opět připravili autobusovou dopravu, která bude zajištěna ze zázemí stadionu Závodu míru na start na Masarykově třídě a dále k rozhledně Diana, kde si budete moci vychutnat průjezd závodníků, nebo sejít k nedalekému brodu a pokochat se divadlem, které v něm závodníci předvedou. Zpáteční cestu budete moci projít po doporučených trasách podél dějiště závodu. Mapy tras budou k nalezení v autobusech.“

52n1m34650g048S641Q2k081

Závody seriálu Kolo pro život nejsou pouze pro dospěláky, ale také pro ty nejmenší. Děti se mohou těšit na závody Junior Trophy. Jejich tratě jsou vytyčeny přímo v areálu stadionu Závodu míru. Celý den si děti navíc mohou hrát v Dětském klubu, jehož centrem je dvouvěžaté tee-pee se spoustou hraček a her. Ani v Karlových Varech nebude chybět Škola biku Pepy Dresslera.

t2

Účastníci závodu budou mít k dispozici nadstandardní servis, na který jsou při závodech KPŽ zvyklí: Depo Kooperativy s cykloservisem, Bezpečnou zónu pro bezstarostné uschování kol a osobních věcí, wapky na umytí kol a v neposlední řadě mobilní sprchy s teplou vodou pro ženy i muže. Škoda Auto nabídne Kyslíkový stan pro relaxaci před i po závodě, nebo předváděcí jízdy s vozy Škoda od karlovarského autorizovaného prodejce Manfred Schöner. Česká spořitelna si připravila pro děti stánek plný soutěží o hodnotné ceny a dále Relax zónu s masážemi. Po závodech většinou pořádně vyhládne. A proto nebude chybět ani výtečná kuchyně Roberta Čermáka. Na sobotu si pro vás šéfkuchař připravil menu s šesti teplými jídly vč. jednoho sladkého. K pití se bude točit Kofola a Birell.

On-line přihlášky se přijímají na webu www.kolopro.cz do pondělí 15. 8. (24:00). Další možností přihlášení je na místě závodu.

Prezenční kamion KPŽ bude na stadionu Závodu míru otevřen pro přijímání přihlášek od pátečních 18:00 do 20:00. V sobotu ráno otevře okýnka všem zájemcům o závod v 8:00. Přihlásit děti je možné do 9:20, dospěláci mají čas do 11:00.

Karlovarský AM Bikemaraton Škoda Auto 20. 8. 2011

Místo: Karlovy Vary (stadion Závodu míru)
Start: Karlovy Vary – Třída T. G. Masaryka
Cíl: Karlovy Vary (stadion Závodu míru)
Místo prezentace: Karlovy Vary (stadion Závodu míru)
GPS Loc: 50°13′32.044″N, 12°50′47.31″E

Trasy závodu:
Hlavní závod: 95 km, převýšení 2400 m
55 km, převýšení 1250 m
Fitness jízda: 17 km, převýšení 300 m

Časový harmonogram:
Prezentace: Pátek 19. 8. od 18:00 do 20:00 hodin
Sobota 20. 8. od 8:00 do 11:00 hodin
Start 95, 55 km a Fitness jízda: 12:00 hodin
Vyhlášení výsledku: Fitness jízda 14:30, trasa 55 km 16:00, trasa 95 km 18:30

Junior Trophy – Dětské závody:
Prezentace: sobota od 08:00 do 09:20
Místo startu: Karlovy Vary (stadion Závodu míru)
Start: od 9:50 po kategoriích
JT-závod odstrkovadel: start 11:10
JT-děti do 5 let: start 9:50
JT-děti 6−7 let: start 10:05
JT-děti 8−9 let: start 10:20
JT-děti 10−11 let: start 10:40
JT-děti 12−13 let: start 10:40
časy startů jsou pouze orientační!

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

1 komentář u „Karlovarský AM Bikemaraton Škoda Auto již za týden!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..