Pozvánka na 20. ročník Karlovarského AM bikemaratonu České spořitelny (15. 6. 2019)

Šestý závod termínové listiny Kolo pro život 2019 se znovu koná uprostřed jara. Bikeři, kteří zdejší trať milují, se nemusí bát změn, vše je jako v minulém roce.

Karlovarský MTB závod je stejně starý (mladý) jako seriál Kolo pro život. Letos se uskuteční podvacáté v řadě a pod jeho realizaci se opět spolu s organizátory z Kolo pro život podepíše místní pořadatel z A. M. bike, z. s. v čele s Josefem Kolářem.  Zázemí závodu se během historie několikrát stěhovalo a až v posledních letech, k radosti všech účastníků i návštěvníků, zakotvilo v nádherném přírodním parku Meandr Ohře. Akce je proto určená široké veřejnosti, rodinám s dětmi, začátečníkům, hobíkům a samozřejmě i ryzím závodníkům. Na dětské soutěže na kolech v 6 věkových kategoriích přímo v areálu naváže nabitý doprovodný program pro celou rodinu. Pro dospělé jsou připravené trasy závodů na 35 a 58 km. Rodiny s dětmi, sváteční jezdci, maminky s přívěsnými vozíky, senioři i ti, co jezdí na elektrokolech se mohou zapojit do příjemné nezávodní projížďky po zeleném okolí Karlových Varů, která měří 22 km. 

Meandr Ohře – jako v ráji…

… pro závody ČT 😀 Junior Trophy

… a pískové hřiště s atrakcemi pro dovádění dětí po závodech

Zdejší závodní trasy jsou opravdu unikátní. Už jejich strat na Divadelním náměstí uprostřed historického centra největšího lázeňského města v ČR je jedinečným zážitkem jak pro bikery, tak pro domácí i zahraniční turisty a fanoušky cyklistiky. 14 dní před zahájením Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech tak Kolonáda zažije další jedinečnou akci, ale pro změnu ryze sportovní.

Startujeme kousek od nejznámějšího karlovarského vřídla 

Po slavnostním startu (trasa B v 11:00, trasa C v 12:00) a zaváděcím okruhu čeká na účastníky hlavní trasy B 58 km s převýšením 1500 m. Ti, co si na tak velkou porci kilometrů netroufají, mohou volit kratší závodní trasu C o délce 35 km s převýšením 1140 m. A kudy se pojede? Po zdolání Jánského mostu přes Teplou a strmého Zámeckého vrchu, najedou bikeři na známou Sovovu stezku. Dále pak trasa pokračuje nejkrásnějšími zákoutími lázeňský lesů a bezprostředním okolím města, které proslavili Karel IV., léčivé prameny, porcelán a filmové hvězdy. Místní terény se vyznačují pestrými povrchy, výrazným převýšením, dynamičností a romantickými, dech beroucími panoramaty. Charakteristické jsou také palouky s bochánky rozkvetlých vřesů a chladivý brod přes říčku Teplá, ve které můžete osvěžit rozhicované tělo. Nebude také chybět tradiční průjezd kolem rozhledny Diana, hravá pasáž kolem Jeleního skoku, polňačka k obci s cyklistickým názvem Kolová a Peklem, serpentiny zvané „lanýžovka“, nejstrmější stoupání po „Hadí stezce“, rybník Linfart se starodávným kostelíkem a dřevěná vyhlídka nad Doubským lomem. Na trase jsou k dispozici občerstvovací stanice, případné defekty opravíte v Servis Pointech Part Tool na trati. Tuhle trasu ryzí bikeři považují za jednu z nejbikovějších a nejkrásnějších z celé série KPŽ.

Vřesoviště…

… a brod patří neodmyslitelně ke karlovarskému závodu KPŽ.

Kromě závodních tras je přichystaná také nezávodní trasa D, tzv. Fitness jízda na 22 km s nepatrným převýšením 370 m. Startuje v 12:30 přímo z Meandru Ohře. Nemusíte se obávat délky trasy, kromě jednoho kopečku je celá „Fitka“ vedena po rovinatých cyklotrasách, kouzelnými zákoutími v okolí Karlových Varů s pěknými vyhlídkami a jednou dobře vybavenou Lesní občerstvovací stanicí VLS. Určitě si ji užijí všichni pohodáři i děti. V letošním roce se pořadatelům opět podařilo zařadit do trasy D pěkný nový úsek cyklostezky z Meandru podél Ohře přímo do Tašovic, respektive Svatošských skal. Díky tomu se účastníci oproti předchozím ročníkům vyhnou veřejné komunikaci s velkým provozem. 

Nezávodní Fitka, jak jinak než „na pohodu“.

Největším lákadlem, kvůli kterému stojí za to do Karlových Varů přijet s horským kolem, je skvěle vybavené zázemí v kouzelném přírodním zákoutí Meandr Ohře o rozloze 8,7 hektarů. Kromě tradičního nadstandardně vybaveného zázemí KPŽ se skvělými službami pro závodníky i jejich doprovod zde najdete dětské hřiště a sportoviště, stezku pro kolečkové brusle, umělé vodní nádrže, písčité plážičky a vkusně upravená vegetační pásma. Rozhodně se vyplatí vzít na tento závod kromě kola a cyklistické helmy i plavky, opalovací krém a ručník. Na písečné pláži si užijete spoustu legrace jako u moře.

Veškeré informace k závodu včetně propozic a mapek najdete ZDE

 Relax a soutěže u Meandru Ohře

Interaktivní mapa trasy B

Interaktivní mapa trasy C

Nový, zaváděcí okruh hned po startu trasy B a C 

Mapa trasy D – Fitness jízdy 

Další informace na webu pořadatele.

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..