Přeskočit na obsah

Pozvánka na Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny (16. 6. 2018)

Doba čtení: 5 minut

Loading

Pátý závod termínové listiny Kolo pro život 2018 přeskočil z tradičního srpnového data konání doprostřed jara. Bikeři, kteří zdejší trať milují, se ale nemusí bát změn, na trase B přibyl pouze slavnostní zaváděcí okruh městem a na hezký nový úsek trasy se mohou těšit účastníci nezávodní Fitness jízdy.

Karlovarský MTB závod je stejně starý (mladý) jako seriál Kolo pro život. Letos se uskuteční podevatenácté v řadě a pod jeho realizaci se opět spolu s organizátory z Kolo pro život podepíše místní pořadatel z A. M. bike, z. s. v čele s Josefem Kolářem.  Zázemí závodu se během historie několikrát stěhovalo a až v posledních letech, k radosti všech účastníků i návštěvníků, zakotvilo v nádherném přírodním parku Meandr Ohře. Akce je proto určená široké veřejnosti, rodinám s dětmi, začátečníkům, hobíkům a samozřejmě i ryzím závodníkům. Na dopolední dětské soutěže na kolech v 6 věkových kategoriíchpřímo v areálu (časy startů jednotlivých dětských kategorií ZDE) naváže nabitý doprovodný program pro celou rodinu. Pro dospělé jsou připravené trasy závodů na 35 a 58 km. Rodiny s dětmi, sváteční jezdci, maminky s přívěsnými vozíky, senioři i ti, co jezdí na elektrokolech se mohou zapojit do příjemné nezávodní projížďky po zeleném okolí Karlových Varů, která měří 22 km. 

Meandr Ohře – jako v ráji…
… pro závody ČT 😀 Junior Trophy
… a pískové hřiště s atrakcemi pro dovádění dětí po závodech

Zdejší závodní trasy jsou opravdu unikátní. Už jejich strat na Divadelním náměstí uprostřed historického centra největšího lázeňského města v ČR je jedinečným zážitkem jak pro bikery, tak pro domácí i zahraniční turisty a fanoušky cyklistiky. 14 dní před zahájením Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech tak Kolonáda zažije další jedinečnou akci, ale pro změnu ryze sportovní.

Startujeme kousek od nejznámějšího karlovarského vřídla 

Po slavnostním startu (trasa B v 11:00, trasa C v 12:00) a zbrusu novém zaváděcím okruhu (viz mapka) čeká na účastníky hlavní trasy B 58 km s převýšením 1500 m. Ti, co si na tak velkou porci kilometrů netroufají, mohou volit kratší závodní trasu C o délce 35 km s převýšením 1140 m. A kudy se pojede? Po zdolání Jánského mostu přes Teplou a strmého Zámeckého vrchu, najedou bikeři na známou Sovovu stezku. Dále pak trasa pokračuje nejkrásnějšími zákoutími lázeňský lesů a bezprostředním okolím města, které proslavili Karel IV., léčivé prameny, porcelán a filmové hvězdy. Místní terény se vyznačují pestrými povrchy, výrazným převýšením, dynamičností a romantickými, dech beroucími panoramaty. Charakteristické jsou také palouky s bochánky rozkvetlých vřesů a chladivý brod přes říčku Teplá, ve které můžete osvěžit rozhicované tělo. Nebude také chybět tradiční průjezd kolem rozhledny Diana, hravá pasáž kolem Jeleního skoku, polňačka k obci s cyklistickým názvem Kolová a Peklem, serpentiny zvané „lanýžovka“, nejstrmější stoupání po „Hadí stezce“, rybník Linfart se starodávným kostelíkem a dřevěná vyhlídka nad Doubským lomem. Na trase jsou k dispozici občerstvovací stanice, případné defekty opravíte v Servis Pointech Part Tool na trati. Tuhle trasu ryzí bikeři považují za jednu z nejbikovějších a nejkrásnějších z celé série KPŽ.

Vřesoviště…
… a brod patří neodmyslitelně ke karlovarskému závodu KPŽ.

Kromě závodních tras je přichystaná také nezávodní trasa D, tzv. Fitness jízda na 22 km s nepatrným převýšením 370 m. Startuje v 12:30 přímo z Meandru Ohře. Nemusíte se obávat délky trasy, kromě jednoho kopečku je celá „Fitka“ vedena po rovinatých cyklotrasách, kouzelnými zákoutími v okolí Karlových Varů s pěknými vyhlídkami a jednou dobře vybavenou Lesní občerstvovací stanicí VLS. Určitě si ji užijí všichni pohodáři i děti. V letošním roce se navíc pořadatelům podařilo zařadit do trasy D pěkný nový úsek cyklostezky z Meandru podél Ohře přímo do Tašovic, respektive Svatošských skal. Díky tomu se účastníci oproti předchozím ročníkům vyhnou veřejné komunikaci s velkým provozem. 

Nezávodní Fitka, jak jinak než „na pohodu“.

Největším lákadlem, kvůli kterému stojí za to do Karlových Varů přijet s horským kolem, je skvěle vybavené zázemí v kouzelném přírodním zákoutí Meandr Ohře o rozloze 8,7 hektarů. Kromě tradičního nadstandardně vybaveného zázemí KPŽ se skvělými službami pro závodníky i jejich doprovod zde najdete dětské hřiště a sportoviště, stezku pro kolečkové brusle, umělé vodní nádrže, písčité plážičky a vkusně upravená vegetační pásma. Rozhodně se vyplatí vzít na tento závod kromě kola a cyklistické helmy i plavky, opalovací krém a ručník. Na písečné pláži si užijete spoustu legrace jako u moře. Využijte nejlevnější přihlášení na závod do 19. 5. 2018 
ZDE 

Veškeré informace k závodu včetně propozic a mapek najdete ZDE

 Relax a soutěže u Meandru Ohře

Interaktivní mapa trasy B

Interaktivní mapa trasy C

Nový, zaváděcí okruh hned po startu trasy B a C 

Mapa trasy D – Fitness jízdy 

O autorovi Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí.
Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript.
Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top