Sušické traily a Špičák

Letos jsme spolkovou dovolenou v Itálii kvůli koronaviru odpískali, a tak jsme se dovolenkovali víceméně individuálně. Přesto jsme se alespoň s Petrem a Marťasem domluvili na pár dnech společného bajkování v termínu 6. – 8. srpna.

Inspirací nám byla moje sólo objevitelská výprava k Bráně Šumavy, kde jsem týden předtím rekognoskoval terény. Cílem byly především traily Bike X-Zone nedaleko Sušice a bikepark na šumavském Špičáku. Výpravu jsem musel bohužel před odjezdem na Špičák předčasně ukončit kvůli zjištěné zlomené ose na předním kole.

Bike X-Zone

Nyní jsme se tedy vrátili na místo činu, ubytovali se v campu Jitřenka (kterému jsem za týden stihl udělat nový web) a hned zatepla jsme si v typicky letním počasí střihli nádherné a velmi dobře postavené traily Epona, Rocky I, Rocky II a Morrigan.

Promo video:

Vyčerpávající recenze na webu Trail Hunter – https://www.trailhunter.cz/bike-x-zone-susice/

Bikepark Špičák a návratovka

Bikepark na Špičáku byl uvažovanou lokalitou pro poslední letošní společnou akci. O to zvědavější jsme byli. Měli jsme s čím porovnávat – pravidelně jezdíme na „našem“ krušnohorském Klínovci a rádi se také vracíme na singltreky pod Smrkem. Bohužel musíme konstatovat, že i nejlehčí (zelený) trail Forest virgin v řadě úseků přesahuje naše schopnosti a představy o pohodově prožitém víkendu s rozumným předpokladem nestrávit zbytek roku v nemocnici.

Ostatně posuďte sami:

Takto to vypadá docela jednoduše. Inu, kdo umí ten umí. A nám, ačkoliv už jsme (především při našich zahraničních akcích) zvládli ledacos, nezbývá než smeknout.

Další, náročnější, traily už jsme ani nezkoušeli. Petr se vrátil autem do Sušice, aby si ještě zajel na Kašperk, a já s Marťasem jsme zvolili cyklistickou návratovku do kempu z vrcholu Špičáku a kolem Pancíře cyklotrasami.

Rám mého Norca dostal dnes někde ve sjezdu definitivní ránu, která ukončila jeho životnost. R.I.P. starý kamaráde, sloužils‘ věrně a dlouho. S žádným jiným už asi neprožiji tolik neuvěřitelných dobrodružství v tolika různých bikerských lokalitách celé Evropy, jako s tebou za bezmála deset let. Tím, žes‘ trhlinu podržel až na bezpečné místo, jsi mi pravděpodobně zachránil život. A ještě jsi mě, svázaný tkaničkou, dovezl 20 km do kempu.

 
Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..