Přeskočit na obsah

4Islands podruhé – emoce zaručeny

Organizátoři etapového závodu po chorvatských ostrovech 4Islands se nám znovu, po krátké odmlce, připomněli s několika detailními informacemi…

Celkem správně vycítili, že základna amatérského MTB, zejména pokud jde o maratony, je v naší zemi obrovská. A jelikož se jedná o celkem nový podnik, záleží jim na každém zahraničním účastníkovi, který do Chorvatska přijede a zjistí, jak je možné hned na začátku sezony kvalitně závodit. A nemusí to být nutně daleko za mořem.

4islands_2016_1

Dostali jsme informace k délce a převýšení jednotlivých etap i k ubytování. Na náš dotaz, co bude zachováno z koncepce čtyřdenního klání, jsme se dozvěděli, že z 90 % zůstane vše při starém. Proč také měnit něco, co mělo hned v prvním roce takový úspěch. Pořadatelé si chtějí zachovat prozatím komornější nádech závodu, takže si určili orientační počet dvojic ve všech kategoriích na max. 250.

4islands_2016_2

A co je tedy na denním menu počínaje středou 13. a konče sobotou 16. dubna? První etapa se jede přímo od základny celého podniku v Bašce, bude mít 70 kilometrů a převýšení činí 1500 metrů. Hned po startu čeká všechny závodníky výjezd z přístavu až na náhorní planinu ostrova; je to obtížný začátek, ale také spektakulární záležitost, kochat se je povoleno. Druhý den vás loď převeze na ostrov Rab a na něm si dáte ve druhé etapě 61 kilometrů s 1180 metry stoupání. Kamenné zídky, levá, pravá, nahoru a dolů, tak se dá v krátkosti popsat charakter etapy, podobnou v Česku rozhodně nikde nenajdete. Třetí den vás čeká nejdelší cesta lodí na ostrov Cres a na něm 67 kilometrů s 1550 metry; kamení už budete mít plné zuby (obrazně řečeno). Po etapě se už do Bašky vracet nebudete, další dvě noci strávíte v jiném hotelu na ostrově Lošinj, kde se posléze koná i závěrečná párty po závodě včetně dekorování vítězů.

4islands_2016

A abych nezapomněl; poslední den už je to jen relativně nenáročných 50 kilometrů s osmi sty metry stoupání; a pozor, dlážděné uličky v přístavních městečkách hodně kloužou!

Takhle nějak by měl, možná s drobnými změnami, vypadat ročník 4Islansds 2016. Ubytování bude řešeno také velice podobně, jako letos. Je možné přikoupit si paket s ubytováním, celkem luxusní hotely stojí na celých pět dní včetně polopenze někde mezi 250-300 euro na osobu. Mnohem romantičtější je druhá varianta, kterou nabízí pořadatelé, a to je bydlení na lodi ve dvoulůžkových kajutách. Jste pořád v centru dění, zažijete nepochybně něco víc než kdekoliv jinde na MTB závodech, ale znamená to si trochu připlatit. Pokud je mi známo, cena se bude pohybovat někde mezi 400-600 euro za celý závodní pobyt, k dispozici budou dvě úrovně lodí. A komu by se snad nelíbila ani jedna z variant, může jednoduše rozvinout své ležení v některém z kempů, které jsou v tomto období prázdné a rozhodně se tam nebudete tlačit u sprchy s davem připálených dovolenkářů.

4islands_2016_3

Více informací na: www.adriabike.hr

Loading

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top