Přeskočit na obsah

Karlovarský AM bikemaraton 2016 – nová trasa Fitness jízdy

Cyklistický vánoční dárek připravili designéři tratí naší vlajkové akce – Karlovarského AM bikemaratonu – (ve složení Radek a moje maličkost) všem našim věrným i nastávajícím příznivcům. Ve středu projeli, a společně se zástupcem zastřešujícího seriálu Kolo pro život (Sváťa Fořt) odsouhlasili, zbrusu novou trasu Fitness jízdy. Je to dobrou zprávou jak pro účastníky této nesoutěžní kategorie, tak pro závodníky z hlavních tras, kteří měli oprávněné připomínky k problematičnosti vedení „fitka“ zčásti identickou stopou, což mělo negativní vliv na bezpečnost účastníků a plynulost závodu. Seznamte se s touto změnou prostřednictvím interaktivní mapy!

[dan_circlecountdown pred=“Do startu závodu zbývá:“ po=“Závod již odstartoval.“ cas=“2016-08-13 11:00:00″]

Řídíce se zásadou, že nejkompetentnějšími posuzovateli všech kladů i záporů našich závodů jsou především sami jejich účastníci, zaměřili jsme se na tuto slabinu, a výsledkem je úplné odklonění Fitness jízdy z lokaliy, kde se nekompromisně soupeří o cenné vteřiny.

Vybrali jsme oblast mezi Karlovými Vary a Loktem, rozkládající se západně od dějiště závodu, kterým se v příštím roce po jednoleté přestávce znovu stane areál Meandr Ohře, který letos prošel potřebnou přestavbou v podobě nové příjezdové cesty, rozšíření parkovací kapacity a položení nové (ďábelsky barevné) cyklistické lávky přes řeku Ohři. Nová trasa přes ni vyvede cyklisty nejkratším možným způsobem z města a přes obec Tašovice vystoupá k původně sopečnému vrcholu nad obcí Hory. K nedaleké oboře je situována občerstvovací stanice, odkud vede dále pohodové svezení naučnou stezkou k Ohři, přerušené hravou zvlněnou pasáží ve svahu nad řekou kolem samoty Vildenava. Návratovka do Varů využívá páteřní cyklostezku, na níž čeká místní atrakce – lanový most a Svatošské skály, ráj technických lezců, jejichž umění lze bezpečně sledovat z verandy před místní hospůdkou. Odtud už je to do cíle několik málo kilometrů převážně cyklostezkou po rovince.

Věříme, že se nová Fitness jízda bude líbit.. Za její uvedení v život vděčíme pochopení a vstřícnosti místních institucí a dokončení dvou nových lávek přes řeku. Po dokončení výstavby posledního cca 1 km dlouhého úseku cyklostezky mezi Doubím a Meandrem Ohře bude naše spokojenost úplná. Děkujeme také činovníkům KPŽ za přislíbenou finanční podporu, která vykompenzuje zvýšené náklady na pořadatelské a materiální zajištění tohoto řešení.

Článek o této vyjížďce na webu KPŽ

Líbí se vám řešení nové trasy Fitness jízdy?

Loading

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top