Bikemaraton vyhrál Kořínek

Karlovy Vary – Sice o něco méně, než se všeobecně čekalo, ale pořád ještě nejvíce, co se kdy v centru lázeňské čtvrti Karlových Varů sešlo. Téměř šest stovek cyklistů se v sobotu dopoledne na Divadelním náměstí postavilo na start Karlovarského AM bikemaratonu České spořitelny.

Úspěch loňského ročníku, který závodníky poprvé zavedl místo do Krušných hor do Karlovarských lázeňských lesů, udělal divy. Kromě hobbíků z celé republiky se dostavila i absolutní česká špička, neboť řada předních stájí poslala své eliťáky do Varů místo na mistrovství republiky v Českých Budějovicích.

Hlavní závod na 100 kilometrů probíhal od začátku do konce v režii právě těchto borců, kteří na trati nepřipustili nejmenší překvapení. Už první sjezd k Čapkově chatě rozdělil peloton na dvě nestejné části, a náskok elity jedoucí vepředu od té doby už jenom narůstal.

Na třiatřicátém kilometru přijela k Toscaně na čele osmičlenná skupina, ze které se v následujícím stoupání urvali Radim Kořínek z týmu Maxidek Cannondale s Láďou Fabišovským v dresu Fuji Bikeranch, za nimi jezdil se zhruba minutovou ztrátou Kořínkův stájový kolega Standa Hejduk, a v tomto pořadí také dojeli až do cíle. Náskok měli tak obrovský, že Hejduka soupeři nedojeli ani potom, co si v posledním sjezdu před cílem při pádu zlomil klíční kost.

Kromě Fabišovského, který je z Ostrova, dojeli v první dvacítce ještě dva bikeři z Karlovarska. V absolutním pořadí 14. sokolovský Radek Fišer v dresu Team bike Březová a na 17. místě Petr Vik ze Slavie Karlovy Vary.

Závod na 50 km vyhrál Jiří Hudeček z Ravo Racing Teamu před před Michalem Velíškem z plzeňského Bikesportu a Miroslavem Brillem z Team bike Březová. Na 4. místě absolutního pořadí dojel jediný eliťák na této trati Jindra Volný z pořádajícího A.M.bike no limits a na 48. místě absolutního pořadí jako první z žen Barbora Hanušová z Fuji Bikeranch teamu.

Start závodu sledovaly stovky diváků, mezi kterými nechyběly ani hvězdy české cyklistiky. Nejobletovanější byl hrdina karlovarské etapy Závodu míru z roku 1972 Antonín Bartoníček, který ve svých sedmapadesáti letech do Varů přijel na kole.