Přeskočit na obsah

Bikeři mají zítra svátek

Loading

Karlovy Vary – Už zítra bude odstartován největší cyklistický závod na Karlovarsku, Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny. Peloton závodníků vyjede na tratě z Divadelního náměstí, a bude to velkolepá podívaná nejenom pro fanoušky cyklistiky. 

„Troufám si říct, že něco takového ještě Vary neviděly. Očekáváme na startu určitě víc než sedm stovek závodníků, a tolik jich u divadla nebylo ani při Karlovarském triatlonu, ani při Závodě míru. Abychom je při čekání na startovní výstřel trochu rozptýlili, připravili jsme na náměstí velké divadlo. Pozvali jsme francouzský cirkus s kapelou bubeníků,“ slibuje ředitel závodu Michal Prokop.

Slavnostní start závodů na 100 a 50 km bude na Divadelním náměstí v 11.00 hodin. Peloton z města vyjede za zaváděcími vozy po nábřeží Teplé k Richmondu, kde bude letmý ostrý start.

Už hodinu předtím, v 10.00 bude u Letního kina odstartován závod dětí. Pro ty jsou připraveny dvě tratě, 4 km pro děti do 10 let a 10 km pro děti do 15 let. Přihlásit se mohou na místě do 9.45 hodin.

Přihlášky na hlavní závody se přijímají v kanceláři závodu v autokempu Březový háj v pátek od 16.30 do 23.00 a v sobotu od 7.30 do 10.00 hod.

Závod se jede na 50kilometrovém okruhu, který stovkaři absolvují dvakrát. První část trati vede po lesních cestách a pěšinách kolem Výšiny přátelství (Diana), druhý na pravém břehu Teplé vede kolem obcí Kolová, Pila a kolem letiště v Olšových Vratech na Vítkovu horu a zpátky. Cíl všech tras, i dětských, je v kempu Březový háj pod hrází Březovské přehrady. Vítěz padesátky se dá čekat kolem jedné po poledni a vítěz stovky před půl třetí.

Vyhlášení výsledků dětských závodů je na programu v 15.00, vyhlášení vítězů závodů na 100 a 50 km v 17.00 a v 17.50 se roztočí tombola, kde je hlavní cena horské kolo NORCO Storm.

V doprovodném programu se v kempu Březový háj představí mimo jiné Děda Mládek Ilegal Band, Anna K. & Band a Monkey Bussines.

Aktualizováno 01. 05. 2013 v 08:58:06

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top