Čtyři světové medaile lékaře Josefa Anderleho

Karlovy Vary – Obtěžkán hned čtyřmi drahými kovy se z Mistrovství světa v silniční cyklistice lékařů a farmaceutů v Amsterodamu vrátil karlovarský lékař Josef Anderle.V hlavním městě Holandska startoval v kategorii lékařů nad 50 let a na stupně vítězů se probojoval ve třech závodech. První medaili, stříbrnou, získal na dráze ve sprintu na 500 metrů a druhou, rovněž stříbrnou, získal opět na dráze ve stíhacím závodě na dva kilometry.

Ve druhé části šampionátu se MUDr. Anderle, který závodí za Cyklocentrum Vondráček, prosadil i na silnici. V časovce jednotlivců na 20 km zajel třetí nejrychlejší čas své kategorie a ke dvěma stříbrným přidal bronzovou.

Čtvrtou medaili pak získal v tzv. omniu, tedy součtu umístění ve všech pěti závodech šampionátu. Přestože v závodě horských kol ani v silničním závodě jednotlivců na „bednu“ nedosáhl, součet bodů mu vynesl další bronz.