Doktor z Drahovic je mistrem světa!

KARLOVY VARY – Hned dvěma tituly světového šampiona se může pochlubit karlovarský lékař Josef Anderle.

doktor-z-drahovic-je-mistrem-sveta

Vybojoval je na Mistrovství světa v cyklistice lékařů a farmaceutů, které o víkendu hostila Česká republika. Pozoruhodné přitom je, že ve své kategorii mužů nad 50 dokázal vybojovat medaile ve třech naprosto rozdílných disciplínách během pouhých čtyř dnů.

Pro první si Josef Anderle dojel na velodromu v Třebešíně, kde ve stíhacím závodě jednotlivců vybojoval bronz.

Další medaili, a to už zlatou, vybojoval v silniční časovce jednotlivců. Dvacetikilometrovou trať zvládl průměrnou rychlostí 42,7 km/hod. a v cíli mu naměřili čas o více než minutu lepší, než zajeli druhý v pořadí Ital Bramante a třetí Němec Wittenberg.

Druhý titul pak karlovarský doktor získal na horském kole v cross country na 26 km. Tentokrát to bylo jen o fous, když druhý v cíli František Paďour (jen tak na okraj – bratr karlovarského kardiochirurga Michala Paďoura) ztrácel pouhé tři vteřiny.

Bez medaile, což ovšem neznamená propadák, skončil pak MUDr. Anderle v silničním závodě na 70 km, kde ve třicetičlenném startovním poli obsadil 8. místo. O tři příčky výš skončil druhý reprezentant Karlových Varů, chirurg Pavel Novotný.