Přeskočit na obsah

Vary se blíží…

Rok se s rokem sešel a je tu srpen a s ním i tradiční karlovarský bikerský svátek – Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny. Dovolte abych Vás seznámil s několika novinkami, které v letošním roce čekají účastníky tohoto městského maratonu.

Trasa je v podstatě stejná jako v loňském roce, na dvou místech se nám podařilo nahradit zákeřné asfaltové úseky přívětivým nezpevněným povrchem, který zvláště když zaprší, nemůže nepotěšit každého ortodoxního bikera. Kilometráž zůstává zachována na 56 a 100 km.

Závody dětí se uskuteční na stejných trasách jako v loňském roce, místní podmínky bohužel neumožňují vytvvořit okruh, aniž bychom se vyhnuli takovému převýšení, které by leckteré dítě a asi ani jeho starostliví rodiče nerozdýchali. Poučeni loňskými zkušenostmi jsme se rozhodli vytyčit na sinici, vedoucí do areálu, cca 2 metry široký koridor oddělený od běžného silničního provozu. Též jsme zajistili možnost odvozu závodníků a jejich doprovodu na start závodu včetně kol, a samozřejmě dovezeme po odstartování malých závodníků rodiče zpět do areálu, kde je také cíl závodu. Další novinkou je možnost prezence na dětský závod přímo u startu závodu před Letním kinem v Karlových Varech. Věříme, že těmito opatřeními se nám podaří odstranit všechny zásadní nedostatky z minulého ročníku.

Úplnou novinkou je servis pro doprovod a rodinné příslušníky závodníků, kterým jsme připravili možnost aktivně se zúčastnit dění při závodě. V 11:30 odjíždí od areálu kempu Březový Háj, kde probíhá prezence, autobus, který odveze ty, kteří projeví zájem, na místo startu na Divadelním náměstí v centru Karlových Varů. Zhruba 10 minut po odstartování závodu odjíždí z Divadelního náměstí tentýž autobus na občerstvovací stanici na Vítkově hoře, kde čeká závodníky nejvyšší bod trasy našeho závodu, zatímco jejich přátelé, manželky a  nebo přítelkyně budou mít možnost vychutnat si kromě pohledu na zchvácené borce báječný výhled do krajiny s letištěm, krásnými přírodními panoramaty a velmi dobrou restaurací přímo na Vítkovce. Zde budete mít na výběr – příjemnou procházkou podle mapy, kterou dostanete v autobuse, zpět do areálu kempu Březový Háj. Budete mít možnost zblízka poznat kouzlo kultivovaných karlovarských Lázeňských lesů a ještě povzbudit závodníky při jejich úsilí. Druhou možností je nasednout ve 14:00 do našeho autobusu, který vás do areálu dojezdu závodu doveze.

Další novinkou je možnost pro doprovod závodníků 15-18 let. Budete-li chtít se svou ratolestí či svěřencem absolvovat závod na kole, akreditujte se na prezenci u stolku s nápisem DOPROVOD, obdržíte speciální „startovní číslo“, které Vám zaručí, že Vás na trase nebudou hlídky pořadatelů vyhánět z trati závodu. Po loňských neblahých zkušenostech, kdy nám několik skupinek „čerňochů“ zmátlo závodníky, budeme letos dost drsně vyhánět každého, kdo se na trase bez startovního čísla objeví. Určitě to nebude fungovat na 100 %, ale znepříjemníme trochu život těm, kdo si nechají vyznačit trať, pohlídat křižovatky a dovézt do lesa jídlo a pití, nezaplatí, a hlavně svým pojížděním, vyjížděním a najížděním na trasu působí zmatek.

Bohužel se ukázalo, že prezentované vystoupení pana Ondřeje Havelky s orchestrem Melody Makers je nad naše finanční možnosti. Každý rok se nezadaří a kdo někdy zkoušel zajistit financování jakékoliv sportovní akce, určitě dosvědčí, že je to záležitost nelehká. Přesto věřím, že i po této stránce budete spokojeni a letošní osmý ročník tradičního karlovarského „Artamona“ bude místem příjemně stráveného víkendu.

Za pořádající spolek A.M.bike no limits se na vás těší Michal Prokop.

Loading

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top