Duté kliky od shimana

Jak jistě tušíte, technologický pokrok se nedá zastavit, tomuto trendu se nevyhnula ani cyklistika. V honbě za gramy nasadila firma Shimano do boje s váhou klik technologii hollowtech, což v podstatě znamená, že kliky jsou duté. Ale je tomu opravdu tak? Jistě by jste chtěli vědět, jak tak takový technologický výstřelek vypaká zevnitř. Pokusím se vaše napětí trochu zmírnit. Včera se mi podařilo tajemství hollowtechu částečně odkrýt.

Při nájezdu do terénu, v ostré zatáčce a do kopce jsem se rozhodl neřadit na lehčí převodový stupeň. Celkem hbitě jsem vstal ze sedla s odhodláním zdolat kraťoučký výjezd ve stoje. Když tu znenadání ocitl jsem se v poloze ležícího cyklisty s naraženými žebry a v ruce jsem pevně svíral ulomený roh ze řídítek. Zprvu jsem si myslel, že náhlé přiblížení zemi bylo způsobeno právě tímto ulomeným rohem. Ovšem když jsem vstal, svíral mne neodbytný pocit že mám jednu nohu delší.

Pohled na pravou tretru mi napověděl, že tu není cosi v pořádku, že na ní cosi ulpělo. Bylo to tohle:

dute-kliky-od-shimana

PS: Cestu domů jsem raději zvolil po silnici. Ke šlapání jsem používal nohu která šlapat mohla. Udržoval jsem rychlost kolem 27km/h. Cestou jsem předjel cyklistu, který ke šlapání používal končetiny obě. V té chvíli mi došlo, že rčení: „Předjel jsem ho levou zadní“ zřejmě vychází ze skutečné události.

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..