Přeskočit na obsah

Horská časovka na Andělku se pojede už po desáté

Doba čtení: 3 minuty

Loading

KARLOVY VARY – Tradičním zakončením hlavní cyklistické sezony na silnici je na Karlovarsku horská časovka z Dubiny na Andělskou Horu. Letos jí karlovarský sportovní klub Triatlet a Cyklosport RIK pořádají pod názvem CUBE – Pohár Koruna Pralines už po desáté. Závod je vypsán jako veřejný pro všechny věkové kategorie a pojede se na svátek svatého Václava v neděli 28. září na silnici z Dubiny na Andělskou Horu.

Závod má za sebou devět ročníků a ve výsledkových listinách jsou přitom zapsána jen tři jména vítězů. Premiéru v roce 1999 vyhrál v čase 15.40 dnes úspěšný reprezentant v xterra triatlonu Jan Kubíček, v letech 2000 a 2001 stál na nejvyšším stupínku tehdy nejlepší cyklista Karlovarska Martin Laciak a pak už šestkrát za sebou triumfoval Ladislav Fabišovský, který také od roku 2002 drží traťový rekord 14 minut a 42 vteřin.

faba
Ladislav Fabišovský ve stoupání na Andělskou Horu.

Časovka na Andělskou Horu ovšem není určena pouze a jedině silničářům, na startu v Dubině se pravidelně scházívá směsice sportovců všeho možného zaměření. Pravidelnými účastníky jsou například bikeři z Nežichova, triatlonisté AC Startu, atleti, lyžaři, biatlonisté a vodáci, zkrátka všichni, kdo mají rádi kolo byť jenom jako tréninkový prostředek.

Tato rozmanitá společnost dává závodu, zejména při vyhlašování výsledků v restauraci U Dvořáků v Dubině, neopakovatelnou atmosféru, kvůli které ostatně mnozí na ´Andělku´ jezdí. Bývá jich pravidelně více než půl sta, nejvíce lidí přišlo na start v roce 2006, kdy cílem projelo 89 závodníků.

Závod je vypsán jako veřejný pro osm věkových kategorií: nejmladší žactvo (97 a mladší), mladší žactvo (95-96), starší žactvo (93-94), kadeti a kadetky (91-92), junioři a juniorky (89-90), muži a ženy (88-68), mladší veteráni (67-58) a starší veteráni (57 a starší). Trať je pro všechny společná, startuje se na silnici z Dubiny na Andělskou Horu asi 200 metrů od obce a cíl je u kostela na Andělské Hoře. Úctyhodné je převýšení, na 7100 metrů dlouhé trati se nastoupá 350 metrů.

Přihlášky se přijímají na místě startu od 9:45, startovné dělá 50,- Kč pro dospělé a 20,- Kč pro kadety a žactvo, start prvního závodníka je v 11:00 a další za ním startují v intervalech jedné minuty. Vítězové závodu, muž a žena s nejlepším časem, získají Pohár KORUNA PRALINES, první tři závodníci každé kategorie obdrží medaile, diplomy a věcné ceny, které věnoval Radoslav Krummer. Nejrychlejší veteráni dostanou speciální ceny, které věnoval Karel Rouča.

Časovka se jede na málo frekventované silnici bez omezení automobilového provozu. Závodníci startují na vlastní nebezpečí a jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu (jízda vpravo!). Za bezpečnost a chování mládeže do 15 let odpovídají rodiče, příp. trenéři.

Aktualizováno 29. 04. 2013 v 10:12:14

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top