Přeskočit na obsah

Karlovy Vary čeká další svátek cyklistiky – silniční perla Praha-K.Vary-Praha

Již 20. září mají příznivci cyklistiky možnost spatřit na vlastní oči nejlepší domácí závodníky na trati 63. ročníku klasického silničního závodu, kde 262 km dlouhá trať skutečně prověří bezezbytku síly všech účastníků.
Startovní listina letošního ročníku je sice zatím jen předběžná (věříme že bude ještě rozšířena), ale i tak skýtá opravdu zajímavý pohled.

Začnu s tím nejlepším: výběrem ČR „A“. Leaderem týmu jistojistě bude borec, který nám konečně dal možnost sledovat slavnou Tour de France nejen v roli pasivních diváků – Roman Kreuziger. Důstojně mu bude jistě sekundovat další závodník týmu ProTour František Raboň a mám velikou radost, že v jednom týmu s těmito borci letos pojede i náš Fába, tedy Ladislav Fabišovský z Ostrova!! Závodník CK Koruna Pralines v této sezóně podává doslova fantastické výkony, které mu vynesli opět reprezentační dres a srdce každého, kdo se jen trochu motá okolo kol v našem regionu, zavelí být při tom a Fábu pořádně povzbudit!!

Na start se postaví kompletní tým PSK Whirpool v čele s loňským vítězem Standou Kozubkem, účastníkem olympiády v Pekingu Petrem Benčíkem, ostříleným profesionálem Reném Andrlem a osminásobným mistrem ČR v cyklokrosu Františkem Kloučkem.

Dukla Praha vysílá do boje mistra světa v omniu Aloise Kaňkovského, ostříleného borce Milana Kadlece a duo nadějných bratrů Hačeckých, Sparta Praha přijede v nejsilnější sestavě, do které bezpochyby patří další „domácí“ borec, nejdecký Ondra Pávek. Překvapit mohou mladí závodníci příbramského teamu CK Windoors, za oddíl KC Slavia Praha je přihlášen borec s povědomým jménem Tomáš Viktorin 🙂 a za oddíl AC Therm Plzeň pak Radek Krummer, další výrazný talent karlovarské cyklistiky.

Zahraničních týmů je na letošní ročník přihlášeno tolik, že až přechází zrak. Dukla Trenčín ze Slovenska, Slovinská Peruntina Ptuj v čele s předloňským vítězem Matijou Kvasinou, další slovinský tým SAVA Kranj, z Německa pak kontinentální týmy ISTA Team, ASAAC Team, Thüringer Energie Team, Veloclub VCR Ratisbona Regensburg, Team Sparkasse, Norský Team Trek Adecco, z Rakouska přijede tým ARBÖ KTM JUNKERS a Tyrol – Team Radland Tirol, z Ukrajiny ISD Sport Donetsk, z Rumunska Olimpic Team Autoconstruct, z Bulharska CC Burgas, na startu nebude chybět zástupce polské cyklistiky Mazovia Team, z Maďarska přijede P-NÍVÓ Betonexpressz 2000 – Corratec Team a zajímavost letošnímu závodu zcela jistě dodá exotický Iránský Tabriz Petrochemical Team.

V této chvíli čítá zatím neúplná startovní listina jména závodníků z 21 států celého světa, pro zajímavost v těchto počtech:
Česká republika – 79
Chorvatsko – 3
Slovinsko – 12
Německo – 44
Slovensko – 10
Norsko – 6
Švédsko – 1
Rakousko – 15
Ukrajina – 8
Moldavsko – 3
Rusko – 1
Rumunsko – 1
Nový Zéland – 1
Uzbekistán – 2
Bulharsko – 7
Polsko – 8
Austrálie – 1
Holandsko – 1
Írán – 8
Maďarsko – 5
Itálie – 3

Za pořadatele 63. ročníku závodu Praha-K.Vary-Praha si dovoluji pozvat všechny příznivce nejkrásnějšího sportu na světě na jedinečnou podívanou, kterou jistě průjezd takto „barevného“ pelotonu naším krajem a městem Karlovy Vary bude.

Start se odehraje v 8:00 hodin na Hradčanském náměstí v Praze, na území Karlovarského kraje vstoupí peloton v Bošově tradiční vrchařskou prémií, pokračovat bude po silnici č.6 na Karlovy Vary. Na území města přijedou první závodníci ke golfovému hřišti, tudy pak po „šestce“ dolů, za benzínovou pumpou odbočí doprava na Drahomířino nábřeží, pokračovat budou na ulici Vítěznou, odtud na kruháč kde se dají směrem na lázeňské území podjezdem pod Thermálem, Vřídelní ulicí se vřítí na Divadelní náměstí, kde bude sprinterská prémie, odtud budou pokračovat Mariánskolázeňskou ulicí kolem Císařských lázní k Richmondu, kde čeká závodníky tradiční ozdoba tohoto závodu – stoupání na Panoramu. Tam, u odbočky na letiště je umístěna horská prémie. Trasa závodu potom pokračuje přes Hůrky zpět na silnici č.6 a ve směru Bochov, Hvězda, Lubenec opustí závod území našeho kraje.

Předpokládaný čas příjezdu do města je v cca 11:00 hodin, ale samozřejmě jde o údaj orientační, na který jistě bude mít vliv mnoho okolností (vítr a pod., co vám mám vykládat, že).

Věřím, že si mnozí z Vás najdou cestu na tuto v našich krajích ojedinělou podívanou a silnou diváckou kulisou přispějí k dobrému jménu tohoto závodu v cyklistickém světě. Česká cyklistika potřebuje tato dobrá jména jako sůl.

S pozdravem Michal Prokop

Loading

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top