Přeskočit na obsah

Karlovy Vary o víkendu hostí Mistrovství republiky v cross country horských kol

Loading

Karlovy Vary – Už za tři dny přivítají Karlovy Vary elitu české cyklistiky v oboru horských kol. V pátek bude u Letního kina odstartováno Mistrovství České republiky v cross-country (XC).

Šampionát z pověření Českého svazu cyklistiky pořádá karlovarské sdružení BikeVary. Rozhodnutí české federace svěřit pořadatelství nejvyšší české soutěže v olympijské disciplíně právě tomuto sdružení bylo odůvodněno velmi kladnými ohlasy na závod Českého poháru MTB XC, který BikeVary pořádalo loni v květnu.

Mistrovský závod se pojede ve stejném prostoru jako loňský pohárový, trať bude ale do jisté míry pozměněná a pojede se v opačném směru. Měla by být daleko zajímavější jak pro závodníky, tak hlavně pro diváky.

Závod je vypsán pro celou řadu kategorií od žákovských přes elitu až po veterány. Pojede se po lesních cestách na okruhu v prostoru mezi Letním kinem a Výšinou přátelství. Na okruhu dlouhém 4,8 km s převýšením 200 m je celá řada technicky mimořádně obtížných pasáží, které dokonale prověří umění jezdců a divákům přinesou mimořádné zážitky.

Nejzajímavějším závodem bude určitě sobotní závod kategorie Elita, ve kterém by se měli představit naši nejlepší cyklisté a reprezentanti, jako např. Spěšný, Kulhavý či Tereza Huříková.

Velice atraktivní bude jistě i páteční závod štafet. Startovat v něm mohou tříčlenná družstva sestavená ze závodníků tří kategorií: jeden zkušený závodník (Elita, U23 nebo Masters), jedna žena (nebo juniorka či kadetka) a jeden mladík (junior nebo kadet), přičemž minimálně dva z této sestavy musí být registrováni v jednom oddíle. Pojede se na okruhu dlouhém zhruba 1,5 km a každý člen družstva odjede předem dohodnutý počet kol. Vítězové tohoto závodu obdrží dresy a tituly Mistr ČR štafet.

spesny

Časový harmonogram MČR 2009

Pátek: 8:00 volný trénink, 18:00 start MČR štafet, 19:45 vyhlášení MČR štafet; 22:00 slavnostní večer.

Sobota: 09:00 start kategorií žactva a kadetek, 9:45 start kategorií muži-open a masters, 11:45 start kategorií žen, juniorek a kadetů, 13:30 start kategorie juniorů, 15:15 start kategorií muži Elita a muži U23, 18:00 vyhlášení výsledků.

Autor: Daniel Seifert, Karlovarský Deník

Aktualizováno 29. 04. 2013 v 09:31:48

O autorovi Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí.
Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript.
Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top