„Bahňáci“ na Českém poháru

Poslední závod letošního jarního seriálu Bahno 2008 se termínově překrýval s prvním závodem Českého poháru XC v Pardubicích a na účasti to bylo znát. Náš seriál je prostě mnoha závodníky brán jako vhodná příprava na sezónu a pochopitelně dali přednost domácímu pohárovému klání. Nedalo nám to a podívali jsme se, jak se jim příprava na našich závodech vyplatila a s jakým výsledkem z prvního pohárového závodu vstupují do sezóny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Na snímku Miroslav Fabišovský a Tomáš Kozák, tradiční účastníci Bahna

V kategorii žákyň se na start v Pardubicích postavila Lucka Ficenecová, vítězka prvních tří závodů Bahen, do cíle však nedojela, do dalších závodů přejeme více štěstí.

V kategorii žáků bylo na startu Bahňáků více, a taky o sobě dali pořádně vědět.

Vítězem 1.závodu Českého poháru se stal Daniel Lukeš z Autor Teamu Stupno, který si zazávodil u Letního kina a v kategorii kadetů obsadil druhé místo. Patnácté místo obsadil celkový vítěz Bahen Jirka Svoboda z Aše, Kuba Ficenec z Karlových Varů dojel devatenáctý, Martin Kubík z Chodova dojel na 23. místě a Jakub Johánek ze stejného oddílu Plamen Chodov závod nedokončil.

V kategorii kadetek zajela velmi pěkné páté místo Linda Pánková ze Stupna, za zmínku určitě stojí druhé místo Venduly Kuntové, tradiční účastnice Bahen.

Mezi kadety dojel na 14. místě vítěz prvního Bahňáckého závodu na Linhartu Martin Burkoň z Liberce, 38. dojel Jirka Čechman z Cykloteamu Ostrov, 40. Petr Šulc z téhož oddílu, 43. Martin Rabovský a 45. Jarda Kotas, oba ze Stupna. Na 56. místě dokončil závod Českého poháru Robert Vokáč z CK Team Bike Březová a konečně naše velká naděje, celkový vítěz letošního seriálu Bahen Petr Ježek z oddílu CK Hnízdil Kadaň bohužel závod nedokončil.

Kategorie juniorů přinesla další „bednu“ pro bahňáka, když na parádním třetím místě dospurtoval Josef Rajchart z Kolína, 10. byl Ondřej Paur ze Stupna, 16. pak Ondřej Cink z téhož oddílu. Celkový vítěz Bahen, Aleš Baumruk taktéž z oddílu Author Team Stupno dokončil závod na 25. místě, jeho oddílový kolega Marek Boháček dojel 48., Tomáš Strnad z Cykloteamu Ostrov se umístil jako 49., Pavel Kodl z Březové 71. Pro zajímavost uveďme, že k závodu juniorů nastoupilo 97 borců!

V kategorii juniorek zajela krásný závod tradiční účastnice našeho seriálu Hanka Ježková z oddílu CK Hnízdil Kadaň a obsadila velmi pěkné páté místo.

Jestli se domníváte, že tím je přehled úspěchů letošních „Bahňáků“ vyčerpán, hluboce se mýlíte.

Michal Kubáč (Koloshop team) 48.místo

Je tu kategorie Masters a další vítězství závodníka, který prostě ví, kde nejlépe doladit formu. Václav Šafránek z CK Kolokrám.cz se stal vítězem prvního závodu Českého poháru a nám je jasné, že bez účasti na Třech křížích by takového výsledku dosáhl jen stěží 🙂

Zbývá kategorie Elita, a je tu další bedna pro „Bahňáka“. Po báječné stíhací jizdě dojel na druhém místě varák Filip Eberl v dresu Kolínského týmu Scott Scania Team, což je zajisté výrazný příslib před domácím, Karlovarským závodem Českého poháru. Ani další „Bahňáci“ si nevedli věru zle : Tomáš Trunschka dojel sedmý, Tomáš Pešek 33., méně štěstí měli Venca Hlaváč a Standa Hejduk, kteří závod nedokončili.

Co dodat ? Snad jen že nám dělá velikou radost, že seriál Jarní Bahno plní cíle, které jsme si při jeho pořádání dali : stal se hodnotnou součástí přípravy borců zvučných jmen, místem setkání cyklistických nadšenců po zimních měsících a také možností pro hobíky poměřit své síly na stejné trati se závodníky, kteří neváhají mnohdy velice úspěšně jít prodat svou formu na vrcholné akce. Všem „Bahňákům“ přejeme do další sezóny mnoho zdaru a za rok na jarních Bahnech se na vás zase těšíme.

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.