Radek Krummer má doma už osmý titul mistra

KARLOVY VARY – Už osm titulů mistra republiky v cyklistice má ve své sbírce karlovarský cyklista Radek Krummer. Ten osmý vybojoval o minulém víkendu na Akademickém mistrovství ČR v silniční cyklistice v Roudnici nad Labem.
radek-krummer-ma-doma-uz-osmy-titul-mistra
Na stupních vítězů silničního ´mistráku´ jsou zleva stříbrný Michal Trunec, zlatý Radek Krummer a bronzový Tomáš Kuchař. Autor: Archiv CUE BIKE

Na šampionátu, kde mezi sebou soutěží studenti vysokých škol, reprezentoval Radek karlovarskou pobočku Bankovního Institutu VŠ Praha. V barvách této školy startoval nejprve v sobotu v časovce na 20 km, která se jela na rovinatém okruhu okolo Račického kanálu u Roudnice, a skončil na 6. místě. Daleko lépe pak dopadl v nedělním závodě na 90 km s hromadným startem.

„Trať byla kopcovitá, celkem osm okruhů a v každém z nich dvoukilometrové stoupání a na závěr do cíle dvě stě metrů po panelce se sklonem až dvacet procent,“ popisuje profil trati karlovarský cyklista, který se od startu až do cíle pohyboval na špici pelotonu.

„Hned od začátku závodu se neustále nastupovalo, ale mně se naštěstí podařilo všechny nástupy pochytat a ještě mi zbyla síla, abych tak dva kilometry před cílem na začátku stoupání nastoupil sám. Tím se mi podařilo zredukovat vedoucí skupinu na šest jezdců, kterým jsem pak na úpatí závěrečného stoupání ujel a na tenhle můj nástup už nikdo neměl sílu zareagovat,“ přibližuje průběh závodu Radek Krummer.

S titulem získal nejenom právo oblékat až do příštího akademického šampionátu mistrovský trikot, ale i právo startu na Akademickém mistrovství světa, které se letos pojede 25. května v nizozemském Nijmegenu.

Mistrovský závod na 90 km:

1. Radek Krummer (Bankovní Institut Vysoká Škola) 2:26 hod.
2. Michal Trunec (UJEP Ústí nad Labem) –5 vteřin
3. Tomáš Kuchař (VUT Brno) –5 vteřin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..