Veselé Vánoce cyklisty Radka Krummera

Pod stromek si dal vítězství na Vuelta Grand Canaria 🙂
Opravdu radostné Vánoce si letos mohl dopřát karlovarský cyklista Radek Krummer. Pod stromeček si totiž mohl naskládat celou řadu trofejí, které v prosinci vybojoval v závodech na Kanárských ostrovech. Přestože má ceny i za první místa, nejvíce si cení jednoho místa pátého: Na Mikuláše se jel závod na nejvyšší horu ostrova Grand Canaria, 1950 metrů vysokou Pico de las Nieves. „Startovalo se v malém městečku Ingenio ve výšce 300m nad mořem, jelo se 23 kilometry s převýšením 1650 metrů, stoupání dělalo v průměru 7,2 procent a v nejtěžších pasážích mezi šestým a desátým kilometrem bylo stoupání 23 procent“, přibližuje profil trati Radek Krummer. Kopec, který je považovaný za nejtěžší v Evropě, (ani Passo dello Mortirolo na Giru, Col du Tourmalet na Tour de France či Angliru na Vueltě se mu nemohou rovnat), přilákal na start celou řadu světových es. Mezi 183 závodníky byli například vítěz Tour de France Delgado, vítěz etapy na Tour do slavného L´Alpe D´Huez Herrera, exmistr světa v silničním závodě jednotlivců Fondriest, Aitor Alix, Emilio Plazza a další hvězdy.

Radkovi se v téhle vznešené společnosti dařilo, od začátku byl vidět v popředí a nechyběl ani mezi třicítkou jezdců, která se od pelotonu odpoutala na 6. kilometru před nejtěžším stoupákem.

V nejtěžší pasáži se utrhl Daniel Coll a dojel si pro vítězství, za ním jsme jeli Alix, Delgado, Herrera, Plaza a já. Nejdřív odpadl vítěz tří posledních ročníků a držitel traťového rekordu Herrera a tři kilometry před cílem se naše skupinka roztrhala a jel už každý na sebe“, líčí rozhodující chvíle závodu karlovarský závodník, který dojel celkově pátý jako vítěz kategorie juniorů.

V závodě ještě kromě Radka Krummera startovali jeho otec Radoslav Krummer a Karel Rouča, pro kterého byla cesta na ‚Kanáry‘ součástí rehabilitace po nedávném těžkém úrazu. Krummer starší dojel celkově 37. a Rouča na 66. místě a oba si domů přivezli stříbro za druhá místa ve svých věkových kategoriích (Krummer do 50 a Rouča nad 50 let).

vesele-vanoce-cyklisty-radka-krummera
Etapa, která rozhodla. Vítězná trojka ze třetí etapy závodu Vuelta Grand Canaria. Vlevo první v cíli Radek Krummer, uprostřed druhý v cíli exmistr světa Maurizio Fondriest a vpravo třetí Tomeau Sintes.

Z výsledků na Pico de las Nieves:

Coll 1:17.20 (trať. rekord 1:15.14), 2. Alix +3.05, 3. Delgado +3.40, 4. Plaza +3:57, 5. Krummer ml. +4.50 (1:22.10), 7. Herrera +5.58, 10. Fondriest +9.24, 37. Krummer st. +22.00, 6. Rouča +43.55 min.

Velice dobře si Radek vedl i v etapovém silničním závodě Vuelta Grand Canaria. Ani v něm nešlo o žádnou projížďku po rovinkách, čtyři ze šesti etap končily přímo na vrcholu stoupání. Na start se postavilo 250 cyklistů z celého světa, ze Slavie Karlovy Vary kromě výše jmenované trojice ještě František Böse a Tomáš Kučera.

První dvě etapy vyhrál Španěl Daniel Coll z Menorcy a druhá místa patřila Radkovi Krummerovi. Ve 3. etapě se Radek dokázal prosadit ve spurtu malé skupinky závodníků a vyhrát, ve 4. dokázal únik s Aitorem Alixem dotáhnout k dalšímu etapovému vítězství, a protože ve zbývajících etapách už se nic podstatného neudálo, oblékl karlovarský junior v cíli trikot celkového vítěze závodu.

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.