Přeskočit na obsah

XTERRA DUATLON MÁ PRVNÍ MISTRY

Doba čtení: 3 minuty

Loading

Březová u Karlových Varů, 7.5.2005 – Defekt ve sjezdu zastavil Jana Kubíčka v cestě za zlatem. Více než dvouminutovou ztrátu už nedohnal. Historicky prvními mistry země v terénním duatlonu se při BRAVE XTERRA CZECH TOUR v Karlových Varech stali Tomáš Jiránek a Šárka Grabmüllerová. Náročné tratě v karlovarských kopcích zpestřil brod říčkou Teplou ve druhém běhu, voda měla jen 11 stupňů.

„Jsem šťastný, jak jsem předjel Kubajse, nakoplo mě to,“ vyprávěl v cíli Jiránek. „Kdyby nepíchnul vyhrál by on,“ uznal však sportovně. „Tratě byly perfektní, těžké a spravedlivé.“ Jiránek je objevem loňské sezony XTERRY, v Karlových Varech vyhrál i před rokem. Víc než měsíc strávil tréninkem na Floridě s ironmanem Šturmou, ale po návratu domů ho zastavila angína. „Měl jsem hodně našlápnuto, škoda, teď mi to zase bude chvíli trvat.“

Stříbro získal nečekaně poctivý a všestranný Leoš Roušavý, který už reprezentoval i na MS v kvadriatlonu. Bronz dobyl Václav Metlička, plzeňský cyklokrosař, který hájil barvy Slovenska na mistrovství světa. „XTERRA je mnohem horší a drsnější než cyklokros, k tomu nemám víc co bych dodal,“ říkal.

A Kubíček? Byl hodně zklamaný, minulý týden získal na domácím šampionátu v duatlonu na silnici bronz a chystá se na mistrovství Evropy v Maďarsku. „Když to chvilku jde, něco se stane,“ zabručel jenom.

Už po prvním běhu vedl spolu s týmovým kolegou Kaslem. Na kole najel skoro dvě minuty, ale zezadu ho dotahovali Jiránek se Žilákem. Vítěz loňské domácí série měl pak také defekt a závod nedokončil. „Nepodařilo se mi dofouknout kolo, ztráta už byla moc velká,“ povídal Žilák.

Mezi ženami jasně kralovala prachatická učitelka a reprezentantka v zimním triatlonu Šárka Grabmüllerová, vítězka prvního duatlonu sezony v Týně. Rozhodující náskok získala na kole. Bronz brala překvapivě dosud neznámá Pavlína Maráčková před Kamilou Bulířovou. Nejlepším duatlonistou BRAVE XTERRA CZECH TOUR se stal Petr Kasl, který dojel pátý, ale na minulém závodě bral stříbro. Další závody ze série se pojedou jako terénní triatlony, první je na programu už za dva týdny (22. května) v Liberci.

BRAVE XTERRA CZECH Karlovy Vary – MČR v terénním duatlonu(6-26-3,2):
Muži: 

1. Tomáš Jiránek (Polar Mladá Boleslav) 1:39:18
2. Leoš Roušavý (Cyklomax RockMachine) -1:07
3. Václav Metlička (Radsport) -1:15
4. Jan Kubíček (Koma racing) -1:40
5. Petr Kasl (Koma racing) -2:25
6. Stanislav Groh (Scania Apache) -2:36
7. Petr Vejvoda (Maxtri Liberec) -4:40
8. Pavel Jindra (Labe tri klub) -5:59
9. Peter Hertl (Kompava H-triathlon Team) -6:14
10. Karel Juráň (TK Český Krumlov) -7:24

Ženy:
1. Šárka Grabmüllerová (B+H České Budějovice) 2:01:34
2. Kateřina Loubková (TT Cyklorenova Cvikov) -2:24
3. Pavlína Maráčková (Jiří team Ostrava) -10:36
4. Kamila Bulířová (L Marco Cube KK Liberec) -12:34
5. Andrea Dermeková (Kompava H-triathlon Team) -14:58

Aktualizováno 02. 05. 2013 v 01:58:58

O autorovi Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí.
Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript.
Pracuji jako designér a modelér porcelánu.

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top