Časovka na Andělskou Horu měla posedmé stejného vítěze

Dubina — Svatováclavský svátek patřil na Karlovarsku už tradičně cyklistům. V neděli se jich sešlo na startu jubilejního 10. ročníku horské časovky z Dubiny na Andělskou Horu více než šest desítek.

andelka_08
Už posedmé za sebou si pro pohár pro absolutního vítěze na Andělskou Horu dojel Ladislav Fabišovský. Vlevo je druhý Vojta Marvan z Kadaně a vpravo bronzový Jiří Folvarčík z Chodova.

Chyběla sice řada tradičních účastníků, kteří ve stejném termínu jeli závěrečný závod Extraligy masters, potěšitelná byla naopak na zdejší poměry silná účast mládeže. Výkony zejména závodníků v dresu Cykloteamu Ostrov, kterých bylo v kategoriích dětí a mládeže nejvíce, naznačily, že to s budoucností silniční cyklistiky na Karlovarsku nemusí být nejhorší.

V kategoriích mládeže také padly dva traťové rekordy. O první se postarala starší žákyně Lucka Ficenecová z karlovarského Triatletu, která o 40 vteřin překonala rekord Elišky Vlaterové z roku 2003, druhý vytvořila kadaňská juniorka Hanka Ježková, když o dvě minuty vylepšila pět let starý čas Zuzany Krupičkové.

Mezi muži ani tentokrát nenašel přemožitele Ladislav Fabišovský, který si v dresu Koruna pralines připsal už sedmý triumf za sebou. Za svým vlastním traťovým rekordem z roku 2002 přitom zaostal o 17 vteřin.

Nejdramatičtější boje o medaile se odehrály v kategoriích juniorů, kde druhý Tomáš Linhart z Kraslic zaostal za ostrovským Ondrou Stránským o pouhou vteřinu, kadetů, kde se o stříbro dělili se stejným časem kadaňský Dan Aichingr s březovským Davidem Maškem.

Vyrovnaný souboj (samozřejmě, že na dálku) předvedli i nejstarší veteráni, když ostrovský Víťa Hanuš porazil karlovarského Josefa Anderla o pět vteřin. Nejstarším účastníkem závodu byl František Smrt z Horní Blatné. Muž narozený v roce 1943(!) zvládl trať dlouhou 7100 metrů se strašidelným převýšením 350 metrů v udivujícím čase 23 minuty a 23 vteřiny!

A ještě jedno „nej“ — Cenu pro účastníka, který přijel na start z největší dálky, převzal od pořadatelů čtyřiapadesátiletý Pavel Rubáš, který je doma na západním pobřeží USA v San Francisku…

1 komentář u „Časovka na Andělskou Horu měla posedmé stejného vítěze

1. Tomáš Linhart

Zdravím,prosím nějak upravte ten odstavec.. ,,Nejdramatičtější boje o medaile se odehrály v kategoriích juniorů, kde druhý Tomáš Linhart z Kraslic zaostal za ostrovským Ondrou Stránským o pouhou vteřinu“..neměl jsem o sekundu horší čas ale o dvě minuty a jednu sekundu.Ondra Stránský byl v té době s formou úplně jinde(namakaný-všechna čest).Je to jen článek,kdyby to byl fakt četlo by se to fajne:)) Tak předem díky a snad příští rok na Andělce naviděnou 🙂