Přeskočit na obsah

Cyklisty opět prověří Andělka

Karlovy Vary – Státní svátek svatého Václava je letos už po osmé vyhrazen pro cyklistický závod CUBE – Pohár Koruna Pralines. Vypsán je jako horská časovka jednotlivců a pojede se ve čtvrtek 28. září. 

Závodí se na asfaltové silnici z Dubiny na Andělskou Horu s převýšením 350 metrů na sedm kilometrů délky. Startuje se na silnici asi 200 metrů od obce Dubina, cíl je v Andělské Hoře na náměstí. Divácky nejatraktivnější a závodníky nejproklínanější je nejstrmější stoupání nad osadou Beraní Dvůr.

Závod je veřejný a vzhledem k tomu, že většina letních sportů má tou dobou už po sezoně, stal se příležitostí k setkání sportovců nejrůznějších odvětví.

Tradičně sem jezdí triatlonisté, ale měli jsme už na startu i atlety, fotbalisty, vodáky a spoustu dalších profesí,“ vypočítává jeden z pořadatelů závodu Oldřich Dvořák a dodává: „Máme z toho radost a myslím, že i pro ně je konfrontace s cyklisty zajímavá a užitečná.

Na listině vítězů minulých ročníků jsou zatím pořád jen tři jména. Premiéru v roce 1999 vyhrál triatlonista Jan Kubíček, v dalších dvou letech tehdy nejlepší z mladých cyklistů Karlovarska Martin Laciak a poslední čtyři roky Ladislav Fabišovský. Ten také v roce 2002 zajel až dosud platný rekord trati.

Tradice je tradice, ale změna je život, a proto se pořadatelé Andělky snaží závod čas od času vylepšit.

Letos jsme na četná přání rozšířili kategorie o veterány nad padesát let a změnili místo vyhlašování výsledků. Nechtěli jsme riskovat, že při vyhlašování výsledků na náměstí v Andělské Hoře zmokneme, a tak bude závěrečný ceremoniál na terase hostince U Dvořáků v Dubině,“ vypočítává letošní novinky Oldřich Dvořák.

Závod je vypsán pro sedm věkových kategorií: mladší žactvo (95-94), starší žactvo (93-92), kadeti, kadetky (91-90), junioři, juniorky (89-88), muži, ženy (1987-67), veteráni mladší (66-57) a veteráni (56 a st.).

Přihlášky se přijímají na místě startu od 9.45, start prvního závodníka je v 11.00, každý další startuje po celé minutě. Vítězové závodu, muž a žena s nejlepším časem, získají Pohár KORUNA PRALINES, první tři závodníci každé kategorie medaile, diplomy a věcné ceny.

Závod se koná na málo frekventované silnici bez omezení automobilového provozu. Závodníci startují na vlastní nebezpečí, za bezpečnost a chování mládeže do 15 let odpovídají rodiče, příp. trenéři. Homologovaná cyklistická přilba je povinná pro všechny kategorie! Výsledky všech odjetých ročníků a fotogalerie na ambike.com/andelka.

Nejvýraznější postavou karlovarské cyklistiky posledních let je Ladislav Fabišovský z Ostrova. Vyhraje-li na Andělské Hoře i letos, bude to po páté za sebou.

Loading

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top