Karlovarská xterra jde úspěšně do světa

Karlovy Vary – Celoroční série úspěchů letos založeného triatlonového klubu X-team BaNo Karlovy Vary vyvrcholila ve finále Evropského poháru v německém Titisee. Na startu posledního závodu Xterra tour 2006 se sešla nejenom kompletní evropská špička terénního triatlonu, ale i reprezentanti ze zámoří.

Mezi celkem 184 závodníky ze 16 zemí bylo i šest reprezentantů z České republiky a mezi nimi hned tři z karlovarského X-teamu BaNo. V hlavní kategorii startovali Petr Novák a Tomáš Eberl a junior Martin Jiskra. a navíc, v doplňkovém závodě startoval z Xteamu BaNo K. Vary ještě dorostenec Luboš Bachura. Závod se jel na profilově těžké, i když jinak krásné trati, po 1500 metrech plavání v jezeře následovalo 38 kilometrů kola nahoru-dolů a na závěr dva pětikilometrové okruhy běhu. Podobně, jako v celém ročníku Českého poháru, se závodníci X-teamu BaNo postarali o vzrušení i v jejich premiérovém startu v Evropském poháru. Nejúspěšnější byl lídr skupiny Petr Novák, který v konečném pořadí obsadil 5. místo jako vůbec nejlepší z českých závodníků. Za vítězným Němcem Sebastianem Kielem zaostal o necelé tři minuty a na úřadujícího mistra světa Nicolase Lebruna z Francie, který obsadil 3. místo, ztrácel jen 31 vteřin. Druhým Čechem v cíli byl rovněž Karlovarák, na 10. místě doběhnuvší Jan Kubíček z Koma Racing teamu, a třetím suverénně nejlepší junior startovního pole Martin Jiskra, který v absolutním pořadí skončil na 23. místě. Za nic se nemusí stydět ani Tomáš Eberl na 42. místě a úspěch Karlovaráků podtrhl šestým místem v doplňkovém závodě dorostenců nejmladší člen X-teamu BaNo Luboš Bachura. Vynikající výsledky ve finále Evropského poháru vynesly karlovarským borcům i dvě nominace na mistrovství světa xterra v USA. Za velkou louží se představí v elitní kategorii Petr Novák a v závodě juniorů Martin Jiskra. A protože každý úspěch něco stojí, čekají je velké starosti. Nejenom udržet vysokou sportovní výkonnost, ale také sehnat potřebných 65 tisíc korun. Výsledky z Titisee, absolutní pořadí: 1. Sebastian Kiele (Ger) 2:53:47, 2. Felix Schumann (Ger) 2:54:59, 3. Nicolas Lebrun (Fra) 2:56:05, 4. Christian Ruderer (Ger) 2:56:27, 5. Petr Novák 2:56:37 – 10. Jan Kubíček 3:02:42, 23. Martin Jiskra 3:13:18 (1. junior), 42. Tomáš Eberl 3:25:54 hod.