Přeskočit na obsah

Karlovarské serpentiny dokonale prověřily elitu českého cross country

KARLOVY VARY – Nadšení těch, kdo s technikou jízdy nemají problémy, i bezmocný vztek těch druhých, když museli extrémně obtížné úseky sbíhat s koly na ramenou. Obojí bylo možné vyčíst z tváří bikerů, kteří se v sobotu představili na trati 3. závodu Českého poháru XC MTB v Karlových Varech. A také únavu, která byla patrná i z výrazů těch nejlepších.

Pořadatelé chtěli postavit trať srovnatelnou s těmi, jaké se jezdí v zahraničí, a podle soudu těch, kteří se vyznají, se jim to povedlo. Charakterizovaly ji únavná, až stovky metrů dlouhá stoupání, extrémně příkré sjezdy připomínající sklonem skokanské můstky a především spousta ostrých zatáček nahoru i dolů. Občas to nezvládli ani ti nejlepší, pády na trati přibrzdily i suverénní vítězku kategorie žen, olympioničku Terezu Huříkovou a lídra letošního ročníku Českého poháru Honzu Škarnitzla, který za všeobecného gaudia projel cílem v dresu potrhaném tak, že mu koukal holý zadek. Byly i vážnější úrazy, ale nakonec to všichni nějak přežili.

V závodě žen nenechala Huříková nikoho na pochybách, kdo je v této kategorii u nás nejlepší, a stylem start – cíl si dojela pro suverénní vítězství, mezi muži to tak jednoduché nebylo. V prvních dvou ze šesti kol ještě jezdila na špici čtyřčlenná skupinka, ve které udávali tempo Škarnitzl a miláček domácího publika, Karlovarák Filip Eberl v těsném kontaktu s Pavlem Boudným a loňským vítězem Českého poháru, Plzeňanem Milanem Spěšným. Ten pak vzal zhruba v polovině závodu taktovku do svých rukou a už ji nepustil a cílem projel s třičtvrtěminutovým náskokem. Za ním jezdící Škarnitzl s Boudným vydrželi pospolu až do posledního kola, ve kterém Škarnitzl ukázal svému souputníkovi záda (zadek!) a dojel si na druhém místě celkového pořadí pro prvenství v kategorii do 23 let. Po zlaté a bronzové medaili z prvních dvou pohárových závodů si tak zkompletoval letošní sbírku cenných kovů a zároveň si upevnil i druhé místo v průběžném pořadí. Na čtvrté místo se s desetivteřinovou ztrátou na Boudného prodral Maďar Parti a Eberl, který na domácí trati určitě pomýšlel na některou z medailí, projel cílem až sedmý.

Karlovarská cyklistika se medaile dočkala také, v kategorii kadetek si pro stříbro dojela Petra Nováková ze Slavie Karlovy Vary. Závod si v kategorii masters zajel i nezmar Karel Rouča, zbytek domácí scény čekaly na stejných tratích (ovšemže s vynecháním těch extrémů) krajské přebory.

karlovarske-serpentiny-dokonale-proverily-elitu-ceskeho-cross-countryDivácky nejatraktivnější místo – sjezd Ave Maria. Pro většinu extrém, pro někoho standard. Domácí Filip Eberl je na podobné „vyčapávky“ pachatelů trati s chorým mozkem zvyklý ze závodů Světového poháru.
(Foto: Bobo)

Český pohár MTB – Výsledky 3. závodu, Karlovy Vary

Muži Elita: 1. Milan Spěšný (Merida Biking team) 01:58:09, 2. Jan Škarnitzl (dimp GIANT team) -44 vt. (vítěz do 23 let), 3. Pavel Boudný (Dekhome Cannondale) -1:07 min., 4. András Parti (Maďarsko) -1:59 min., 5. Matouš Ulman (Scott Hagget MTB) -1:33 min., 6. Václav Hlaváč -3:34 min., 7. Filip Eberl (oba Scott Scania Kolín) -3:55 min.; pořadí po třech závodech: 1. Škarnitzl 190, 2. Eberl 172, 3. Hynek (Scott Hagget MTB) 159 bodů.

Ženy: 1. Tereza Huříková (Česká spořitelna MTB) 01:37:38, 2. Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec) -1:48 min., 3. Tereza Jansová (Česká spořitelna MTB) -4:22 min., 4. Lucie Veselá (Favorit Brno) -7:19 min., 5. Martina Němcová (Pell´s Hard Bikers) -9:22 min., 6. Šulcová Pavlína (Rockmachine Cyklomax) -15:12 min.; pořadí po třech závodech: 1. Havlíková 187, 2. Šulcová (Rock Machine) 155, 3. Němcová 154, 4. Huříková 140.

Pořadí v dalších kategoriích, muži Open: 1. Stanislav Bambula (Cyklo team Budvar Tábor), 2. Pavel Bartoň (Eurofoam Sport team), 3. Jaroslav Musil (Cyklo team Budvar Tábor); masters: 1. Petr Sulzbacher (Rockmachine Cyklomax), 2. Václav Šafránek (CK Kolokrám.cz), 3. Petr Matula (Pell´s Hard Bikers); junioři: 1. Jakub Magnusek (Česká spořitelna MTB), 2. Filip Adel (Cyklo Team Budvar Tábor), 3. Jan Nesvadba (KC Kooperativa Jablonec); kadeti: 1. Tomáš Paprstka (Scott Scania Team Kolín), 2. Daniel Hula (Sokol Topoľčany, Slovensko), 3. Daniel Veselý (Scott Scania Team Kolín ); žáci: 1. Daniel Lukeš (Author Team Stupno), 2. Tomáš Kalojíros (Jiskra Hořice), 3. Viliam Bodiš (AB Sereď, Slovensko); juniorky: 1. Jana Valešová (Česká spořitelna MTB), 2. Markéta Sládková (Scott Scania Team Kolín), 3. Jitka Škarnitzlová (dimp GIANT team); kadetky: 1. Karolína Kalašová (Scott Scania Team Kolín), 2. Petra Nováková (Slavia Karlovy Vary), 3. Vendula Kuntová (Dukla Praha); žákyně: 1. Markéta Drahovzalová (Bike club Kutná Hora), 2. Karolína Novotná (Scott Scania Team Kolín), 3. Nikola Hlubinková (Moravec Czech MTB Team).

Fotogalerie:

http://mackopu.rajce.idnes.cz/20080524_cp_xc_karlovy_vary_od_BOBO_part_1/
http://mackopu.rajce.idnes.cz/20080524_cp_xc_karlovy_vary_od_BOBO_part_2/
http://mackopu.rajce.idnes.cz/20080524_cp_xc_karlovy_vary_od_BOBO_part_3/
http://mackopu.rajce.idnes.cz/20080524_cp_xc_karlovy_vary_od_PEPINO_part_1/
http://mackopu.rajce.idnes.cz/20080524_cp_xc_karlovy_vary_od_PEPINO_part_2/
http://mackopu.rajce.idnes.cz/20080524_cp_xc_karlovy_vary_od_PEPINO_part_3/
http://mackopu.rajce.idnes.cz/20080524_cp_xc_karlovy_vary_od_PEPINO_part_4/
http://mackopu.rajce.idnes.cz/20080524_cp_xc_karlovy_vary_od_PEPINO_part_5/

Loading

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Sdílejte tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top