Radoslav Krummer vytěžil ze tří startů v Extralize Masters dvě zlaté a stříbro

KARLOVY VARY – Extraliga Masters, která do nového ročníku 2008 odstartovala na přelomu dubna a května, má za sebou už šest závodů a ve všech dokázali zabodovat cyklisté Karlovarska.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Úvodním závodem seriálu byla v sobotu 26. dubna Hodonická časovka na 20 km, kterou ve Znojmě pořádali na stejné trati, na které se pojede v příštím roce Mistrovský závod kategorie Masters.

Na stupně vítězů vystoupili Ludvík Killinger starší, který v dresu Cyklo Teamu Killi v čase 27:03:26 vyhrál kategorii M50, a pro bronzovou medaili v kategorii M70 si v čase 33:01:98 v dresu MCB Sokolov dojel Zdeněk Makoň. Ludvík Killinger mladší zajel časovku za 28:42:81 a bylo z toho jen 12. místo v kategorii M30.

Druhým závodem byl prvomájový Memoriál Evžena Cihláře, bodovací kritérium na okruhu 703 metry v Praze. Ve svých kategoriích zde byli Killinger mladší 12., Killinger starší čtvrtý a Makoň si dojel pro stříbro.

V sobotu 3. května se Extraliga Masters stěhovala opět do Znojma, kde se jel silniční závod Europamaraton. Na trati dlouhé 120 km s celkovým převýšením 1230 metrů po českých a rakouských silnicích se prosadil Radoslav Krummer, který v dresu Slavie Karlovy Vary časem 2:57,56 vyhrál kategorii M50. Jako druhý za ním projel cílem Killinger starší (3:01,47) a 8. místo v kategorii M50 vybojoval Petr Volánek (Cyklo Team Killi, 3:13,58). Rovněž v kategorii M70 patřila bedna cyklistům Karlovarska, 2. skončil Jan Švejstil (Slavia KV, 3:37,13) a 3. Makoň (3:52,52).

Jako čtvrtý závod se jela ve čtvrtek 8. května v Ústí nad Orlicí Časovka do vrchu Anderlův Chlum. Na trati dlouhé 3800 metrů s převýšením 228 metrů se opět prosadili Krummer se starším Killingerem, kteří se v kategorii M50 opět podělili o nejvyšší příčky: Krummer v čase 10:21,36 vyhrál a Killinger byl v čase 10:23,80 druhý. Mladší z rodu Killingerů byl v kategorii M30 sedmý.

V sobotu se jel v Sezemicích 34. ročník silničního závodu Memoriálu Jarky Krátkého a ani v něm nechyběli Karlovaráci na špici pelotonu. V závodě kategorie M50 na 90 km vybojoval Krummer ve spurtu 20členné skupiny 2. místo ve shodném čase 2:24,17 jako vítězný Otto Macháček z Tessuti Prestige Teamu a v závodě kategorie M70 na poloviční trati dojel Švejstil v čase 1:19,20 třetí.

Šestým a zatím posledním závodem Extraligy Masters byla v neděli časovka jednotlivců Memoriál V. Kubeše v Bělči u Kladna. Na trati dlouhé 25 km v členitém terénu reprezentovali náš region jen Killingerové, mladší byl ve své kategorii 13. a starší tu svoji v čase 0:35,19 vyhrál.