Osmá „Andělka“ rekordní

Dubina – Rekordních devět desítek cyklistů z celého Karlovarského kraje se na svatého Václava postavilo na start 8. ročníku CUBE – Poháru Koruna Pralines. Závod se jel jako horská časovka jednotlivců na dnes už klasické trati z Dubiny na Andělskou Horu s převýšením 350 metrů na 7 km délky.
Největším favoritem byl vítěz posledních čtyř ročníků Ladislav Fabišovský, který svou roli zvládl a vyhrál i popáté. Ke hvězdám závodu ale patřili i úřadující juniorský mistr republiky Radek Krummer, držitel čtyř medailí z letošního Mistrovství světa lékařů a farmaceutů Josef Anderle nebo třeba druhý muž Českého poháru v terénním triatlonu Petr Novák.

Vedle závodníků, kteří tvoří současnou špičku silniční cyklistiky na Karlovarsku, se na startu objevili i jejich následovníci, rovnou šestinu všech startujících tvořily děti do 15 let.

Další početnou skupinou byli veteráni, pro které pořadatelé letos poprvé vypsali dvě věkové kategorie. Ve věku nad 40 jich přijelo jedenadvacet a ve věku nad 50 rovná desítka.

Nejstarším účastníkem byl stejně jako loni František Smrt z Horní Blatné, narozený v roce 1943. O celých 54 let mladší byl nejmladší člen pelotonu, devítiletý Vojta Kočí z Ostrova, který se narodil v roce, kdy se Andělka jela vůbec poprvé.

Stránky závodu >>>

Ohodnoťte článek:

nic mocujdedobrépoutavéskvělé (Zatím žádná hodnocení.)
Loading...

Autor: Dan

Zakládající člen a webmaster A.M.bike, autor tohoto webu. Chorý mozek, pachatel tratí. Ve volném čase se kromě cyklistiky věnuji programování internetových aplikací v jazyce HTML, CSS, PHP, MySQL a Javascript. Pracuji jako designér a modelér porcelánu.